Zeka Oyunları

Zeka oyunları adından da anlaşılacağı gibi zeka üzerine kurulan oyunlardır. Tabi her oyun zeka oyunu olmayabilir. Bu kategorilere bile kötü oyunlar sıkıştırılabiliyor. Bir oyun zeka oyunu olacaksa insanı sıkmaması gerekir. Örneğin, Strateji türünü insanlar sıkıcı bulur ama zeka gelişimindeki rolü kimse bilemez. Sıkıcı bir oyun türü değildir aslında Strateji.. Anlayana gerçekten çok zevkli sistem üzerine kurulmuş bir oyun türüdür.

Oyunun kalitesi de zeka oyunlarına etki eder. Her oyunda farklı bir kaliteye sahiptir. Grafik yönünden Mario çok iyi bir oyun olmasa da oynayış açısından zekayı geliştirirken, zevkinize zevk katan efsane oyunlardan biridir. İlla oyunun grafiksel açıdan kaliteli olması şart değildir. Oynayış açısından kaliteli olması en önemlisidir. Bu yüzden düzgün sitelerde düzgün oyunlar oynamanız gerekiyor. Çünkü her sitede düzgün içerikte oyunlar bulunmuyor. Zeka gelişimine yönelik oyunların içinden farklı oyunlar çıkıp küçük yaş gruplarını psikolojik açıdan tehlikeye sokabiliyor.
Strateji Oyunları her türlü zekanın gelişimine etki eden oyun türlerinden birisi. Strateji Oyunu oynarken, örnek Kule Savunması yaparken zekanızı büyük oranında kullanırsınız. Zekanızı kullanırken farklı taktikler üretip zekanızı geliştirebilirsiniz.
Düzgün içerikte kaliteli oyunlar oynamak için http://www.stratejioyunu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 comments

  1. Merhabalar ben 3 çocuk annesi bir bayanım. Çocuklarım sürekli bilgisayar oynamak istiyor. Bende onlara sürekli zeka oyunu açıyorum. Bi süre sonra yorulmalara sebep olur mu acaba

  2. Kezban hanım bende 6 çocuk 14 torun sahibiyim. Eve bir geliyorlar boşta yer kalmıyor. Ama zeka oyunları bizim serhatın vazgeçilmezi, hiçte oyundan yorulduğunu görmedim.

  3. ben 8 yaşındayım. Babam internette bana uygun olmayan oyunların olduğunu söyledi. Bu oyunlar bana uygun mu acaba?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.