Zayıflıktan nasıl kurtuluruz?

Zayıflıkta şişmanlık kadar büyük bir sorundur. Kimi insanlar fazla kilolardan yakınırken kimilerimiz de aşırı zayıflıktan yakınırız. Kilo almak da vermek kadar zor bir iştir. Bir insan zayıf yada aşırı zayıf olduğunu nasıl anlar? Eğer ki normal kilonuzun 10-15 kg altındaysanız zayıf 15-20 kg altındaysanız aşırı zayıfısınız demektir.

zayıflıktan kurtulma
zayıflıktan kurtulma

Öncelikli olarak kilo almaya çalışan insanların yaptığı en büyük hatalardan biri yağ ağırlıklı beslenmektir. Yağ ısınma açısından bir nebze faydalı olabilir. ancak vücutta fazla yağlanma birçok hastalığa neden olur. Bu yüzden özellikle karbonhidrat ve protein öncelikli olarak beslenmemiz gerekmektedir. Kilo almak isteyenlerin öncelikli olarak bir diyetisyene başvurması en sağlıklı olan yöntemdir.

Eğer ki diyetisyene gidemiyorsanız öncelikli olarak vücudunuzun yağ dengesini ölçtürün. Düzenli olarak kilo ve vücudunuzdaki yağların ölçümünü yaptırın. Günlük olarak aldığınız kalori miktarını hesaplayın ve üzerine 1000 kalori daha ekleyerek günlük o kadar kaloriyi almaya çalışın.

Sadece kilo vermek isteyenler değil kilo almak isteyenlerde spor yapmalıdır. Kilo almak isteyenlerin hafif bir şekilde yaptıkları spor sayesinde aldığınız kilolar vücudunuza dengeli bir şekilde yerleşir ve kilo alırken aynı zamanda estetik bir görüntü kazanmış olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.