Zayıflatan besinler

Su içse kendisine yaradığı düşünenler için kilo verdiren meyveler hayat kurtaracak gibi görünüyor.

Güzelliğine ve görünüşüne önm veren bayanlar yedikçe onları zayıflatan meyveleri merak ederler. Oysa pek çok besin insana kilo verdirme özelliğine sahiptir.

Yenildiğinde metabolizmayı hızlandıran besinlerin başında yumurta geliyor. Yumurta yüksek protein deposu olduğu için tokluk hissi uyandırır ve az yedirir.

Zayıflatan besinler
Zayıflatan besinler

Elma, ayva ve armut bol tüketilmelidir. Çünkü bu ü meyvede lif oranı yüksektir. Etli yemekler de tokluk hissine yol açan besinler arasındadır.

Yemeğin içine et koyularak kasların kalori harcaması kolaylaştırılabilir. Zeytin yağı kilo vermeye yardımcı besinlerin en başında gelir.

Sızma zeytin yağı kalori yakımını hızlandırmaktadır. Salataları zeytin yağı ile yapmak çok faydalı olacaktır. Yemeklerden sonra tarçın yiyin.

Tarçın yediğiniz zaman kandaki insülin artışı engellenmiş olur. Yemek yenir yenmez ortaya çıkan bu ihtiyaç tarçın tüketimi ile azalır ve çabuk acıkmamız engellenmiş olur.

Sabahları aç karnına bir bardak suya iki yemek kaşığı sirke koyup içmek de metabolizmayı hızlandırır, tüm toksinleri atar ve yağları parçalar.

4 comments

  1. ben yumurtanın ve etin kilo vermeye yardım ettiğini ilk defa burdan öğrenyrm normalde kilo aldırıcı değil mi onlar?

  2. kilolu olmayı kimse istemez.Tabiki bende bundan 1 ay öncesine kadar aşırı derecede kilolarım vardı.Fakat kilo verdiren haplar yerine sebze ve meyve yemeye gayret ettim.Ondan 1 ay sonra istediğim kiloya geldim ve çok mutluyum.

  3. bu besinleri gerçekten doğru bir şekilde tükettiğimiz zaman inanılmaz derecede faydalı olduğunu göreceksiniz.bence en güzel zayıflama yöntemi.

  4. aslında ben çok yiyorum ama kilo almıyorum. bu yazıyı okuduktan sonra farkettim ki dengeli besleniyorum ben. önemli olan da bu demekki. çok yönlü beslenip herşeyden dengeli almak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.