Zayıflama haplarının zararları

Her yerde reklamlarını duyuyoruz zayıflma haplarının. Her gün farklı bir zayıflama hapı çıkıyor. Şu kadar zamanda kesinlikle zayıflayacaksınız diye sloganlar kullanıyorlar. Fazla kilolar bir süreden sonra psikolojiyi etkileyerek artık her çareye başvurmak gerek gibi yönlendiriyor insanı. Şunu unutmamak gerekiyor ki zayıflama hapları zayıflamamanın yanı sıra insanlığının sağlığını da tehdit ediyor. Belki farketmediniz ! Bu tür üretilen zayıflama hapları 1 sene sonra ortadan kayboluyor.

zayıflama haplarının zararları
zayıflama haplarının zararları

Çünkü insanı hiç bir şekilde faydası olmayan bu ilaçları herkes tanıyor. Sizde diyet yapmak için bu tür yöntemi değil uzman bir diyetisyen hekime başvurma yöntemi ile vücudunuza uygun diyeti uygulamalısınız. Başvurduğunuz uzman hekim size bazı tetkikler yaparak vücut değerlerinize uygun olarak diyet listesi verecektir. Bu diyet listesi tetkikler sonucu size verildiği için zayıflama sırasındada sağlığınıza etki etmeyecektir.

zayıflama haplarının yan etkileri
zayıflama haplarının yan etkileri

Kısa yoldan zayıflamayı hepimiz isteriz. Ama böyle birşey zarardan başka birşey sağlamaz. Zorlanabiliriz ama zayıfladığımızda kazanacağımız formu düşünerek diyeti irade ile uygulayabiliriz. Şunu da unutmamalıyız ki aslında aç kalmıyoruz. Sadece vücudumuzun o an ki ihtiyacı olan gerekli besini yiyoruz.

6 comments

  1. Bende kilolu bir yapıya sahibim.Daha doğrusu yağlı bir yapıya sahibim.Bu yüzden toplum içine girmeye utanıyorum.Bende kilo verdiren sandığımız haplardan kullandım ama olumlu bir cevap alamadım.Bu hapları kullandıktan sonra sık sık hastalanmaya başladım.bu yüzden doktora gittim ve bana bu hapları yasakladı.Sizede bu haplardan kullanmamanızı öneririm.

  2. Bu hapları hiç denemeniz bile gerek yok.Mesela bende kiloluydum ve bu haplardan almaya karar verdim.Aldım ve kullandım ama 1-2 hafta sonra aşırı derecede hastalandım ve doktora gittim.bana zayıflama hapı kullanıp kulanmadığımı sordu.Benden de evet cevabını aldı ve bu hapları bana yasakladı.Ondan sonrada sebze ve meyve diyeti yaptım ve kilo verdim.

  3. kilo sorunu olanlara bunu duyurmak isterim.Benimde kilo sorunum vardı.Bende bu haplardan kullandım ve hastalandım.Şimdi doktorlar bana bu hapları yasakladı ve diyet yaparak kilo sorunumu aştım.Size de bu haplardan kullanmamanızı tavsiye ederim.

  4. ortada dolaşan zayıflama haplarını kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü kimyasal yolla vücudun depoladığı yağların eriyeceğini zannetmiyorum.en güzel zayıflama yöntemi spor ve az yemek.

  5. arkadaşlar ben 3 aydır zayıflama hapı kullanıyorum ama bi zararını görmedim henüz 8 kilo verdim olayın bu tarafıda var. doktordan reçeteyle almasak bile önerisiyle alabiliriz diye düşünüyorum bu haplardan

  6. hap ne için üretilmiş birşey hastalık için hastalığı iyileştirirken de karaciğere falan zarar veriyor diye biliyorum ilaçların o yüzden kilo için sağlıktan vazgeçmenin lüzumu yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.