Zayıflama haplarından uzak durun

Kısa sürede zayıflamak isteyenlerin hatta aç kalmadan bunu başarmak isteyenlerin en çok rağbet ettiği zayıflama yolu zayıflama ilaçlarıdır. Oysa ağızdan alınan kimyasal haplar kadar daha tehlikeli bir şey yoktur.

Diyetisyenlerin öncelikli olarak söyledikleri kişilerin kendi iradeleri ile zayıflamalarıdır. Herhangi bir ilca, hap vs katkısı olmadan zayıflamak en ideal yoldur. Ancak işin kolayına kaçmak isteyenler spor yapmadan ve yeme içmelerine devam ederek oturdukları yerde zayıflamak istiyor.

Zayıflama haplarından uzak durun
Zayıflama haplarından uzak durun

Vücudun hareket edip enerji yakmadan ve terlemeden durduk yere kilo vermesi hem hayal hem de zararlıdır. Diyet tarihi asla göstermemiştir ki bir diyet hapı insanları hayallerindeki kiloya kavuşturmuş olsun.

Diyet haplarının kandırmaca söylemlerinden biri zayıflamaya destek içeriklere sahip olmalarıdır. Çeşitli kimyasallar içeren bu haplar metabolizmayı etkisi altına alarak kişide geçici bir tokluk etkisi oluştursa da bu zararlı bir etkidir.

Önemli olan yavaş ama sağlıklı adımlar ile kilo vermektir. Bunun için psikolojik ön hazırlık yapmalı ve diyete konsantre olmalısınız. Haplardan medet ummadan kendi iradenizle zayıflamaya çalışmalısınız.

4 comments

  1. bu hapların zararları nelerdir aceba bırakınca geri iştah mı açılıyor yoksa sağlığı mı bozuyor. bence kilo o kadar kötü birşey değil insan kilosuyla barışık yaşamalı ama sağlıklı olmaya da dikkat etmeli.

  2. ben obezitenin zirvelerindeyim sanırım. bu halimle spor yapamıyorum zorlanıyorum bayağı. zayıflamak için tek çözüm kalıyor o da zayıflama hapları yani 🙁 zararlı olduğunu biliyorum ama işte bi umut. zayıflarım belki..

  3. yürüyüş yapın hergün. yürüyüşte mi yapamıyorsunuz. oturduğunuz yerdende yapabileceğiniz egsersizler vardır doktora göründünüzmü?

  4. Bu kilolar beni çok üzüyor.Kilolarımdan dolayı pek çok sıkıntı yaşıyorum.Bu yüzden zayıflatan haplar kullanmaya başlamıştım.Kullanmaya başladıktan sonra sık sık rahatsızlanma yaşadım.Bu olayı bir doktora danıştım ve bu hapları yasakladı.Birdahada içmedim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.