Yiyerek zayıflayın

Vücudun gün içerisinde ayakta kalabilmesi ve insanoğlunun yaşayabilmesi için günlük belli miktarda protein, karbonhidrat, vitamin ve oksijen kazanması gerekir.

Diyet yaparken bütün bunlardan mahrum kalmak sizin sağlıksız bir şekilde aç kaldığınızın bir göstergesidir. Aç kalmadan zayıflarken diyet programınızda çok aşırı protein yüklenmesi olmadığına özen gösterin.

Aşırı protein alımı kaslarınızın hızla erimesine ve ciddi kas spazmları geçirmenize yol açacaktır. Bunun da sebepsiz yorgunluk, halsizlik ve kramp girmeleri gibi belirtileri olmaktadır. Vücudunuzdaki kasların azalması metabolizmanızın yavaşlamasına da yol açar.

yiyerek zayıflayın
yiyerek zayıflayın

Metabolizmanın yavaşlaması vücudun kilo verme hızını da düşürür. Hatta verilmiş kiloların kat be kat geri kazanıldığı bile böylesi yanlış uygulamalarda gözlenmektedir. Diyetler çok uzun süre uygulanmamalıdır. Eğer iki ayı geçen diyet programları uygulayacaksanız vücudunuz B 12 ve demir eksiliği yaşamaya başlar. Kansızlık, cilt kuruması, saç dökülmesi ve unutkanlık gibi ciddi problemlerle karşı karşıya kalmaya başlarsınız.

Bu sorunlarla karşılaşmamak adına diyet programının diyetisyeninizin gözetiminde kısa aralıklarla değiştirilmesi çok önemlidir. Diyette B 12 ve demir takviyesinin de olmasına dikkat edilirse daha sağlıklı bir diyet yapılmış olunur.

4 comments

  1. yiyerek zayıflamak mı ? ben su bile içsem kilo alıyorum. kendimi yiyeceklerden soyutladım resmen. ama bi yararı yok yani. sizin bahsettiğinizi de deneyeceğim umarım bi yararı olur..

  2. bende olması gerekenin bu olduğunu düşünürüm hep. hiçbişey yenmeden yapılan diyet insanın psikolojisini bozuyor.

  3. ya bende yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diycem ama ne işn var burda dye söveceksiniz. bende kilo aldırıcı yöntemler denemek istiyorum ama bulamıyorum. ne yapabilirim. yatmadan önce yiyip yatıyorum olmuyor çok yiyorum olmuyor düzensiz besleniyorum yine olmuyor. kiloların hepsini siz mi aldınızda bana kilo kalmadı 🙂

  4. Ben bu öneriyi daha önce duymuştum.Ben denedim ve işe yarıyor.Her şeyden yeteri kadar yerseniz sizde güzel bir sonuç alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.