Yarasa gübresi ve organik tarım

Uzun yıllardır organik olmayan ürünler ile beslenen toplumumuz organik ürünlere büyük özlem duymaktadır. Hatta organik ürünler satılan pazarlarda ki ürünler diğer ürünlerden 2-3 kat daha pahalı satılmaktadır. Bu da şunu göstermektedir ki organik tarım çok ciddi oranda yok edilmiştir. Suni tarımın genetiği oynanmış ürünler ve yine aynı yöntemler ile fabrikasyon gübre yaratımı çok seri üretim gerçekleştirmektedir. 10 günde yetişen bir sebze ile 2 ayda yetişen sebze herhalde rekabet etmekte zorlanır.

Bu da hepimizin organik ürün bulmakta zorlanmamıza sebep olmaktadır. Bu özlemin giderek artması organik firmaları harekete geçirmiştir. Mesela bildiğimiz yarasa gübresi artık üreticin kullanımına sunulmak üzere bol miktarda sunulmaya başlanmıştır.

 

yarasa gübresi üretimi artırma özelliği ile de çok yararlı bir gübredir. Ülkemizde Ürgüp yarasa gübresi firması tarafından piyasaya sunulan bu organik gübre üretimde de yüzde 10 ile yüzde 112 oranında mahsulün artmasına fırsat sağlamaktadır. Önümüzde ki dönemlerde sanırım yarasa gübresi kullanımı ile organik tarım artacaktır. sitesinden gerekli bilgi edinilebilir.

One comment

  1. valla Türkiye şartlarında en iyisi köyde yaşamak. kendi sebzeni meyveni kendin yetiştirceksin yoksa artık hiç bir şeyi güvenerek alamıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.