Yanlış uygulanan diyetler

Diyet, zayıflamak ve sağlık kazanmak amacıyla doktor ya da diyetisyen gözetiminde uygulanmalıdır. Kulaktan dolam bilgiler ile kişinin kendi kendine diyet programları uygulaması çok tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir.

Şok diyetlerden uzak durun. Doktorunuz ya da diyetisyeninizin yönlendirmediği herhangi bir diyet programına yönelmeyin. Aç kalarak zayıflanacağı gerçeği çok da inandırıcı değildir. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm protein ve vitaminler günlük olarak alınmalıdır.

yanlış diyet sağlıklı değildir
yanlış diyet sağlıklı değildir

Bu yüzden yemeden içmeden kesilmek başta biyolojik yapınıza büyük zarar verir. Günde bin kalori kazanması gereken bünyeniz bu kalorinin altında beslenirse enerjisiz kalacak ve zayıf düşecektir. Yanlış diyetler daha doğrusu şok diyetler sizi zayıflatıyor gibi görünse de yağlarınız ile birlikte kaslarınızın da erimesine yol açmaktadır.

yanlış diyet
yanlış diyet

Bu da ciddi bedensel ve biyolojik rahatsızlıklara davetiye çıkaracaktır. Diyet uygularken halsiz düşüyor, günün erken saatlerinde enerjinizi yitirmeye başlıyorsanız bilin ki yanlış bir diyet programı uyguluyorsunuz.

Hiçbir diyet yoktur ki kişiyi aç bıraksın ve yorgun düşürsün. Böylesi olumsuz durumlara yol açan sağlıklı hiçbir diyet yoktur.

Diyetisyene başvurun ve size en uygun diyet programını öğrenin. Böylece sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlayacaksınız.

6 comments

  1. diyet yapmak sağlığını düzene sokmaktır bence bozmak değil. yatmadan önce yemek yemek sağlığa zararlıdır kilo yapmasından önce. fast food te öyle. sağlıklı yaşamak isteyen herkes dyet yapmalı bunun kiloyla alakası yok bana göre

  2. ya diyetisyene gitmeye vaktimiz yoksa? Ben yoğun bi insanım işlerimden fırsat bulup ta gidemiyorum. Peki evde kendim bi diyet programı ayarlasam bunun doğruluğuna nasıl karar verebilirim?

  3. merhabalar. Diyetisyene gitmiştim geçenlerde. Bana bi diyet programı uyguladı. Fakat beni tedavi etmeden yaptı. Sonunda da çok aşırı kilo verdim kısa sürede. Şimdi başıma dolu hastalık çıktı. Bazen diyetisyene de güven olmuyor..

  4. ben kendimce bi diyet programı yapmıştım. daha sonra yanlış olduğunu bayılıp, beni hastaneye götürdüklerinde anladım. bence insanlar bi diyetisyen eşliğinde diyet yapmalılar. internetten diyet listesine bakıp ta kafasına göre diyet yapmamalı çünkü ben kendimde gördüm yani 🙂

  5. diyetisyene gtcek vaktnz yoksa sağlığınıza ayıracağınız vaktnzde yok demektir bence ve diyetisyen dedğnde eline kalem kağıdı alıp muayene etmeden şunları şunları ye demez genelde sizin gittiğiniz diyetisyenden kaynaklıdır bence

  6. Bence diyet yapmak kilo vermeyi sağlamıyor.Mesela diyet yerine sporu tercih ederim.Hem daha sağlıklı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.