Yağlı ciltlere öneriler

Cilt tipleri içerisinde temizlik ve bakımına daha çok dikkat edilmesi gereken yağlı ciltlerdir. Düzenli olarak temizlenmeyen yağlı cilt tiplerinde sivilce ve leke oluşumuna yatkınlık daha fazladır.

Yağlı ciltte siyah noktaların oluşumu daha hızlıdır. Cildinizi iyi tanımalı ve A – E vitaminleri ile desteklenmesini sağlamalısınız. Cildinizin daha genç ve uzun ömürlü olması için A vitamini ile E vitamini takviyesi son derece önemli olmaktadır.

cilt temizliğinde su çok önemlidir
cilt temizliğinde su çok önemlidir

El ve vücut kremi seçerken A, E vitamini içerenleri tercih etmelisiniz. Cildinizi bol bol kil içeren temizleyiciler ile temizleyin. Asla kimsayallar içeren yüz temizleme jellerine yönelmeyim. Cildinizi tonikle sıkılaştırın ancak gül suyunu daha çok tercih edin.

Temizlenen ciltte gözenekler açılacaktır ve yağlanması hızlanacaktır. Açık olan gözeneklere kir birikmesi olacağı için hemen ardından tonikle temizlenmesi gözenekleri sıkılaştırır ve siyah nokta oluşumunu engeller. Cildinizi elma sirkesi veya gül suyu ile de silebilirsiniz.

yağlı cilt temizliği
yağlı cilt temizliği

Ayrıca yağlı cilde yağsız kremler sürmeyi deneyin. Cilt çok parlayacağı için yağlı krem sürdüğünüzde iyice parlayan bir cilde sahip olursunuz.

Yağlı ciltliler soğan ve çekirdekten de uzak durmalıdır

4 comments

  1. bende yağlı bir cilde sahibim. bilmem bu durum ne kadar iyi veya kötü fakat ben durumumdan hiç memnun değilim. Yüzüm bu şekilde sivilceli olunca aynaya bakmak bile istemiyorum. ne yaptıysam geçmedi. hap iğne maske.. artık herhangi birşey yapamıyorum. oluruna bıraktım fakat sizin ozellikle önerebileceğiniz bi yöntem olursa da bekliyorum.

  2. cilt için kükürt sabunununda çok işe yaradığını biliyorum. yağlı cilde birebir iyi geliyor yüzünüzü ortaya çıkarıyor temizliyor.

  3. @batuhan kükürtlü sabunu nasıl kullanıyoruz bi bilgi vermemişsiniz ama.. mesela kac gun aralıklarla kullanmak faydalı olur acaba ? cunku her gun yapılması dogru degil cildi kurutuyor..

  4. ben yüzümün yağlarıyla başa çıkamıyorum herşeyi deniyorum nerdeyse ama istediğim sonuca hala ulaşabilmiş değilim bu tekniklerin çoğunu kullandım ama bazılarını kullanmadım onlarıda deneyim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.