Vitaminler ile güzelleşmenin yolları

Cildimizin güzelliğini sağlayabilmek için gereken her türlü yöntemlerden ve çarelerden faydalanmak isteriz ama en iyi cilt gençleştirme ve güzelleştirme kuşkusuz vitaminler ile sağlanmaktadır.

Cildimizin temizliği ve bakımına dikkat etmek gereklidir cildimizi yaptığımız makyajdan sonra dinlendirerek temizlemek için mutlaka cilt temizleyici losyonlarından kremlerinden yardım almalıyız.

güzelleşmenin yolları
güzelleşmenin yolları

Unutmayalım ki cilt temizliği ile daha sağlıklı bir cilt sahibi olabiliriz bunun yanı sıra unutulmaması gereken en önemli etken ise cildimizi susuz bırakmamız gerektiğidir düzenli olarak yaşantımıza suyu dahil ederek günlük su tüketimini karşılayacak kadar su gün içerisinde tu tüketmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Özellikle yaz aylarında C ve A vitamini açısından yüksek sebze ve meyvelerden tüketerek cildimizin daha parlak olmasını sağlayabiliriz. Vitaminleri vücudumuz üretememekte vitaminler dışarıdan alınan besinlerle vücudumuza yerleştiğinden özellikle de cilt tazeleyici ve yenileyici özelliği bulunan vitaminleri bolca tüketmekte yarar vardır.

Özelliklede cildimize nem katan brokoli, sarımsak, ceviz, fındık, armut, erik, şeftali, avokado, hindi, zeytinyağı, yumurta, balık ve et yada tavuk tüketerek cildimize katkı sağlayarak cildimizin yaşlanmasına karşı koruyucu önlem almış oluruz.

One comment

  1. Çok güzel bi yazı olmuş. Elinize sağlık. Sitenizi de çok beğendim bu arada. bu bilgiyi sitemde paylaşabilir miyim. Kaynak göstererek tabi. TŞK ederim şimdiden.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.