Vejetaryenler için diyet

Sağlıklı beslenme deyince vejetaryenlerin beslenme alışkanlığı pek çok kişinin ilk aklına gelendir.

Kesinlikle et yemeyen vejetaryenler yeşil sebzeler ile beslenmesine rağmen kilo sorunu yaşayabilmektedir.

Et yemeyen vejetaryenlere veya kilo problemi yaşayanlara vejetaryen usulü bir diyet farklı özellikler taşımaktadır.

Vejetaryenler için diyet
Vejetaryenler için diyet

Bu diyet diğer diyetlere göre kesin ve sert kuralar içeriyor. Vejetaryen diyetini uygulamak isteyenlerin balıktan, tavuktan, yumurtadan ve süt ürünlerinden kesinlikle uzak durması gerekiyor.

Kırmızı et ise bu diyetin başlıca yasakları arasında başı çekiyor. Vejetaryen diyetinde beslenme tamamen sebze ve meyve üzerine kurulu.

Günde 3 ana ve 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeyi gerektiren bu diyette sofranızda ve tabağınızda bol bol kuruyemiş ve tahıl bulunacak.

Yeşil sebzelerle dost olurken kuruyemiş ve baklagillerle de içli dışlı olmanız gerekmektedir.

Vejetaryen diyetini uygulayanlarda ısrarlı oldukların bir hafifleme hissi kısa sürede görülüyor. Metabolizma et tüketmediği için rahatladığını hissedilir.

Süt ve süt ürünleri ile et ve et ürünleri tüketilmediği için sindirim sistemi yorulmuyor ve kişide gözle görülür bir rahatlama ortaya çıkıyor.

2 comments

  1. vejeteryanların çok fazla diyeti olduğunu düşünmüyorum ben sadece ekmeği az yeseler hiç kilo problemleri yaşamazlar. şimdiye kadar tanıdığım kilolu vejeteryan yok.

  2. Ben bu vejeteryanları anlamıyorum hem et gibi yağlı şeyleri yemiyorlar hemde kilolu oluyorlar.Yukarıda bulunan vejeteryanların diyetide ilgimi çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.