uykusuzluk nedenleri

Gözümüz, görme duyusunu yaşayabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz, belki de en önemli uzvumuz. Bu nedenle onunla ilgilenmek, onun sorunlarına çözüm üretmek oldukça önemlidir. Tabii bunu yaparken batıl inançlara göre hareket etmek yerine, bir uzman doktor eşliğinde pozitif bilimler ışığında hareket etmek en mantıklısı.

Göz seğirmesi de bu sorunlardan bir tanesi. Batıl inançlara göre göz seğirmesi çeşitli şekillerde yorumlanır. Tabii ki bunların bilimsel bir açıklaması yoktur, bilimsel olarak bu durumun çeşitli nedenleri mevcut.

Bunlardan ilki uykusuzluk. Az veya eksik uyuma ile birlikte göz seğirmesi ortaya çıkabilir. Anlayacağınız üzere sorunun çözümü düzenli uykudan geçiyor.

Bir başka neden ise aşırı yorgunluk, uzun süre bilgisayar başında veya işte vakit geçirmek olarak söylenebilir. Uzun süre gözünüzü yorduğunuzda gözlerinizde seğirme başlayabilir. Bu nedenle gözlerinizi uzun sürecek bir iş arasında parça parça 15-20 dakika dinlendirmek oldukça önemlidir ve gözünüzü koruyucu vazife üstlenir.
Bunlar dışında göz seğirmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bunun için kesin tanıyı sadece bir doktor koyabilir. Sizin de böyle bir şikayetiniz varsa en kısa sürede bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.