Uyku ve su güzellik için şart

Her kadın güzeldir ama güzelliğini ortaya çıkarmak ya da korumak konusunda başarılı olamayabilir. Oysa günlük beslenmemize ve sportif faaliyetlerimize dikkat edersek güzelliğimizin bir ömür sürmesi bizim elimizdedir.

Öncelikli olarak sağlıklı bir beden ve dinlenmiş bir cilt için uyku düzenine dikkat edilmelidir. Günde ortalama 7 saat uyku özellikle yüz cildinin dinlenmesi için çok önemlidir. Yüz sarkmalarının ve kırışıklıklarının birinci sebebi uykusuzluktur.

uyku güzelliğinizi artırır
uyku güzelliğinizi artırır

Yatağa sırt üstü yatmak gerekir. Böylece ciltte özellikle de göz kenarlarında kırışıklığın önüne geçilir. Yeteri miktarda su tüketmemek de cildin yaşlanmasını hızlandırır. Suya ihtiyaç duyan cilt beslenemez ve rengini kaybeder.

Günde en az 3 litre su içmek kan dolaşımını hızlandırır, toksinlerin atılmasını sağlar ve cildin ferahlamasını, aydınlanmasını sağlar.

suyla gelen güzellik
suyla gelen güzellik

Sigara ve alkolden uzak durmak sağlığımız ve güzelliğimiz için zaten yapılması zorunlu bir davranıştır. Alkol, cildi karartırken sigara yaşlanmasını hızlandırıyor. Düzenli egzersize yüz mimik hareketlerini eklemek ve bunu her gün yapmak güzelliğinizin devamı için çok önemli bir detaydır.

4 comments

  1. ben uykunun çoğununda zararlı olduğunu duydum. aynı zamanda suyunda çoğu zararlıymış. bu konuda bilginiz var mı? herşeyn azı karar çoğu zarar demişler sonuçta

  2. su sağlık için gereklidir kilolu insanlar kilo vermek için su tüketiyor. ben cildim güzelleşsin diye su içtim günde 4-5 litre. belli bi süreden sonra yüzüm çok güzel oldu fakat daha sonra yüzüm cıvıklaşmaya başladı. fazlası zararlı

  3. ben gece sigara içtiğimde uykum kaçıyor ve sabaha kadar uyuyamıyorum. birkaç kez de uyku hapı aldım fakat o zaman da işte uykum geliyor. iş yerinde uykumdan dolayı yanlış birşey yapmaktan çekiniyorum. sizce ne yapmalıyım ?

  4. aynen suyun fazlası cıvıklaştırıyor yüzü. yüzüm önceden dolgundu fakat yazın baya bi su içtim ve yüzüm sünmeye başlamıştı ama ben kilo verdiğime bağlamıştım demek ki suyla alakalıymış.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.