Üniversite harçlarının kaldırılması

Bilindiği gibi her üniversite öğrencisinin yıllardan beri merakla beklediği bir haber vardır. Nihayet o haberi almış bulunuyoruz. Devlet üniversitelerinde birinci öğretim okuyan ve açıköğretim okuyan öğrenciler artık üniversite harcı ödemeyecekler.

Yakın zamanda Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç tarafından verilen bu haber ile yaklaşık iki milyona yakın üniversite öğrencisi rahat bir nefes almış oldu. Ancak bu yasanın gece öğretim gören yani ikinci öğretim öğrencilerine faydasının olmaması da tartışmaları beraberinde getirmiştir.

üniversite harçları

İkinci öğretim öğrencileri hiç bir şekilde bu haktan yararlananamaktadırlar. Üniversite harçlarının kaldırılması haberini duyan milyonlarca öğrenci tabiri caizse sevinç çığlıkları atmaktadır diyebiliriz. Üniversite harçları gerçekten öğrencilerin ve özellikle velilerin belini çok bükmekdeydi.

Üniversite harçlarının kaldırılması haberine en az üniversite öğrencileri kadar velilerde çok sevinmektedir. İkinci öğretimlerede bu hak tanınmalı mıydı yoksa tanınmaması doğru mu? Bu konu tartışala dursun şu bir gerçekki 2 milyona yakın üniversite öğrencisini sevindiren bu haber gerçekten biraz olsun nefes aldırmış durumdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.