Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır

İnternet hayatımızın her alanında kendine yer bulmayı başarmışken, bunu uçaklardan izole etmek mümkün değildir. Son dönemlerde pek çok uçakta rahatlıkla internet kullanmakta mümkün olmaktadır. Dilerseniz bunun nasıl yapılacağına birlikte eğilelim.

Öncelikle interneti kullanmak için buna olanak tanıyan uçağa binmek gerekmektedir. Genellikle uzun mesafeli yolculuklarda bu imkan tanınmaktadır. Günümüzde Türk Hava Yolları filosunda yer alan boeing 777-300 ER tipi uçakta internete bağlanmak mümkün olmaktadır. Kısa bir süre içerisinde farklı uçaklarında da internet özelliğinin yer alacağı bilinmektedir.

uçakta internet kullanımı
uçakta internet kullanımı

Bu işlem için yapmanız gereken tek şey uçağa yerleştikten sonra internete bağlanmanızı sağlayan tablet yada bilgisayarınızdan ağ aratmak olmalıdır. Kısa bir süre içerisinde “Türk Hava Yolları” ağını buluyor ve bağlanmaya başlıyorsunuz.

Tabi bağlanmaya başlamadan önce bir dizi güvenlik sorusundan geçmekte gerekmektedir. Bu internet hizmetini sağlayan servis T mobiledır. Günümüzde pek çok uçakta aktif olarak internet hizmeti almakta mümkün olmaktadır. Daha detaylı bilgi için Türk Hava Yolları’nın internet adresine göz atabilirsiniz. İnternet ve ağ bağlantıları ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.