Türkü geleneğimiz

Türkü geleneğimiz geçmişten günümüze kadar gelmiş ve günümüzden daha ötelere kadarda taşınacak olan başlıca geleneklerimiz arasında yer almaktadır. Türkülerimizi bundan yıllar önce ilk ozanlarımız saz eşiliğinde dile getirmişler ve aşıkların halkın gönlünü mzüik ruhları ile feth etmişlerdir.

türkülerimiz
türkülerimiz

Bu zamandan buyana kadar süre gelen geleneğimiz bıyunca bizler bu türü takip etmiş ve türk gelenekleri arasında yerini almasını sağlamış bulunmaktayız. Öyleki türkülerimize artık günümüzde sadece bizler değil yabancılar dahi sahip çıkma isteği içerisindelerdir. Türk kültürünün gelenek ve göreneklerinin adeta tekrar tekrar yaşatıldığı türkülerimizi dinlemek bu türümüzün günümüzden yarınlarımıza aktarılması demektir.

Türkü dinlemek türk genlerinde bulunduğu için çoğu zaman kendiliğinizden türkü dinleme ihtiyacı duyarsınız. Bunun e temel nedenlerinden biriside türkülerimize bağlılığımızın olması ve her yerde kulağımıza türkü melodilerinin gelebilmesidir. Sizde türkü dinlemek için turku5.com web sitesini ziyaret edebilir binlerce türkü sanatçımıza ve türkülere ulaşabilir indirmeden sınırsız türkü dinleyebilirsiniz.

5 comments

  1. Ben türkü dinlemeyi çok severim.İnsanlar üzüntülü olunca hemen türkü açıp dinlerler.Bence türküler sadece üzüntülü olduğumuzda değil her zaman dinlenmeli.

  2. bazı gençler türkü dinlemekten pek hoşlanmaz.genellikle pop,rack,rap tarzında dinliyor şimdiki gençler. fakat ben türkü dinlemekten çok hoşlanıyorum. türkülerimizden paylaşırsanız çok sevinirim. 🙂

  3. bizim kültürümüzü en güzel yansıtan bir araçtır bence saz. neşet ertaş olsun musa eroğlu olsun onlar saza vurdumu benim içimdeki memleket portresi tamamlanıyor gerçekten vatanımda hissediyorum kendmi.

  4. aynen bizim kültürümüz batıya değilde doğuya daha çok yakın. batılı müziklerden pek zevk aldığım söylenemez benimde. ama bir türkü gerçekten iyi hissettiriyor kendmi.

  5. türkü demek kültür demek dede korkut zamanında bile türküler söylenirdi. bana sorarsanız şimdi kültürümüzü en iyi yansıtan türkücü neşet baba derim. adam buram buram anadolu. kelimeleri söylerken ki saflık hiçbir kimsede yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.