Türk İnsanı Facebook’ta En Çok Vakit Geçiren 5. Millet!

Facebook ve diğer sosyal ağların hayatımıza girmesi ile birçok insan internet ile daha çok haşır neşir olmaya başladı. İnternette hali hazırda vakit geçirmekte olan kullanıcıların yanı sıra interneti arada bir kullanan kullanıcıların da sıkı bir internet kullanıcısı olmasını sağlayan bu siteler, son yılların en hızlı gelişen sitelerinden oldular.

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye genelinde de durum böyle aslında. İnternetle daha önce hiçbir işi olmayan bir insanın bile, “İlkokul arkadaşınızı bulun” tezi ile ortaya çıkan Facebook’ta bir profili bulunuyor. Hal böyle olunca da Türk insanının sosyal ağlarda en fazla vakit geçiren 5. Millet olması pek de şaşırtıcı gelmiyor insana. Öyle ki Google verilerine göre en fazla aranan kelime ise gene Facebook.

Bunun dışında twitter ve foursquare gibi sosyal ağların yanı sıra şu sıralarda yavaş yavaş popüler olmaya başlayan instagram da bu çılgınlığa körükle giden bir başka site. İlerleyen zamanlarda daha fazla sosyal ağ sisteminin hayatımıza gireceğini söylesek, kahinlik etmiş olmayız herhalde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.