Tumblr İpad Uygulaması

Blog platformları arasında en fazla dikkat çeken tumblr uzun süredir devam eden sessizliğini bozdu. Geçtiğimiz günlerde iPad desteğini güncelleyerek iOS versiyonuna bir yenilik katan tumblr bu konuda ön plana çıkan bazı uyumsuzluk sorunlarını da ortadan kaldırdı. Kolaylıkla kurularak uygulamalar arasından ulaşılan tumblr uygulaması ile sevilen blogların takip edilmesi kolaylaşacak.

Tumblr İpad Uygulaması
Tumblr İpad Uygulaması

Tumblr konusunda ön plana çıkan sorunlardan bir tanesi de uyumluluk noktasında ortaya çıkan noktalardı. iPad kullanıcıları bu hususta önemli noktaların yer aldığı da dikkatlerden kaçmazken kullanıcılar tumblrı görüntüleme işini doğrudan tarayıcılar üzerinde bulmuştu. En son piyasaya sürülen tumblr sürümünde ise son derece kaliteli ve eksikliklerin ortadan kaldırıldığı da gözlerden kaçmadı.

Yeniliklerine göz atacak olursak, navigasyon çubuğu ve metinleri HTML sürümüne de dönüştüren markdown aracı yer almakta… Kullanım kolaylığı ve diğer ayrıntıları bakımından iPad kullanıcılarını kendine küstüren tumblrın bu geliştirdiği uygulama ile bir nevi özür dilediğini söylersek yanılmış olmayız. İlerleyen günlerde hem normal versiyonunda hem de mobil versiyonunda yeniliklerin beklendiğini de hatırlatalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.