Toshiba İstenilen Noktaya Odaklanma Özgürlüğü

Piyasanın önde gelen ve tanınmış firmalarından biri olan Lytro’nun üretimini gerçekleştirdiği ışık alan kamerasının yüksek maliyeti yüzünden bekleneni elde edememesi ama bu kameranın yüksek maliyet içerdiği ise beklenenden fazla dikkat çekmeyi başarmıştı.

Dünüldüğünden dahada heyecan verici olan bu üretim için başka bir teknoloji devlerinden olan Japon elektronik piyasasının gözbebeği olarak nitelendirilen Toshiba beklenmedik bir atak gerçekleştirirek, akıllı telefonlar için görüntü senösrlü bir parça üretti.. Görüntü üzerinde isteğe bağlı odak noktası seçme özgürlüğü taşıyan bu parça çok konuşulacak gibi.

Üretimi devam eden bu çığır açacak teknoloji harikasının özelliklerinden kısaca bahsedersek; 500.000 adet microlensten oluşan ve 5×7 mm. boyutunda bir sensöre yer verilmekte.. Her tarafı bir santimetre ebatında olan bu parça fiziksek yapı ve tasarım farklılığı ile çeşitli cihazlarda yer alabilecek kapasitede bir üretim olduğu savunuluyor.. Gerçekten farklı bir teknoloji göze çarpıyor.

Yapılan açıklamaya göre bu teknoloji harikasının yapısında barındıracak olan teknolojik aletlerin 2013 yılı sona ermeden piyasaya sürüleceği söylenmektedir.

Farklı bir tasarıma sahip ve oldukça farklı bir teknolojiye sahip olacak bu teknoloji harikasını tüm dünya dört gözle bekliyor olacak. Şu an çoğu kişinin haberi olmasa da çıktığında gerçekten gözle görülebilecek bir yeniliği keşfedecekler. Herkes gibi bizde bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.