Tek yönlü diyetin zararları

Açlık orucu tutar gibi diyet yapılmamalıdır. Bu büyük hataya tek yönlü diyet programı da eklendiğinde ölümcül sonuçlara varan bir yola girilmiş olunur.

Diyet yaparken kesinlikle sabah kahvaltısı yapılmalı, bu sabah beslenmesi ihmal edilmemelidir. Açlık orucu gibi diyet yapmak vücudunuza ölüm orucu tutturmak gibidir.

tek yönlü diyet zararlıdır
tek yönlü diyet zararlıdır

Biyolojik dengeniz sarsılır ve içten yavaş yavaş çökmeye başlarsınız. Böylesi durumlarda hızla kilo verilmesi diyet yapan kişiyi maalesef ki daha çok hırslandırmaktadır.

Karbonhidrat ve proteine diyet süresince yüklenmek de metabolizmanızı ve iç organlarınızı çok yoracaktır. Vücut dengeniz bozulur, küçük sarsıntılar yaşamaya başlar. Bu yanlış uygulamada kişilerin kolesterol seviyelerinde çok olumsuz iniş çıkışların olduğu gözlenmiştir. Ayrıca ürik asit seviyesi de yükselecektir.

salatalar tek yönlü çözüm değildir
salatalar tek yönlü çözüm değildir

Tek yönlü diyet, tek yönlü beslenmekten farklı değildir. Belli gıdalardan ve proteinlerden mahrum kalan vücutta kan basıncı da değişir. Kalp sağlığı bu durumdan olumsuz etkilenmeye başlar. Hatta kalp krizi riskinin yanlış diyetlerde arttığı da bilinmektedir.

Tek yönlü diyet programının sinirsel yapınızdaki tahribatı sonucu sürekli mutsuzluk hali içerisinde olacağınızı da diyetisyenler dile getiriyor.

2 comments

  1. tek yönlü diyet olarak bahsedilene acaba benim yaptığım diyet te girer mi ? ben tek besin tüketmem ama yediklerim genelde karbonhidrat ağırlıklı.şöyle bir baktım da.. bu da demek oluyor ki diyetimi bi kez daha gözden geçirmeliyim.

  2. ya bu tek yönlü diyet berbat birşey valla arkadaşlar. mümkünse bi diyetisyen eşliğinde diyet yapın yoksa çok kötü sonuçlar çıkabiliyor. ben mesela daha fazla kilo aldım tek yönlü diyetten dolayı..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.