Tek denemede hamile kalmak

Bazen toplum baskısı yeni evliler için üst düzeye çıkar. Bu gibi durumlarda kadından ilk 3 aylık süreçte hamile kalması beklenir. Bir adet döneminde kadının hamile kalma şansı herşey yolunda gitse ve her gün ilişkiye girilse bile %25i aşmaz.

Çoğu çift için deneme sayısı stresi de beraberinde getirir. Stres sperm kalitesini ciddi şekilde etkiler. Bu konuda bilinçli olmak çok önemlidir.

tek denemede hamile kalmak mümkündür
tek denemede hamile kalmak mümkündür

Tek denemede gebe kalmak için belirli şartların uygun olması önemlidir. Bu şartlar arasında kadının yaşı önemli bir yer tutar. Biyolojik saat ilerledikçe kadın için gebe kalma ihtimali düşer. Çünkü biyolojik saat ilerledikçe yumurta kalitesinde ciddi düşüşler görülür.

tek denemede hamile kalmak mümkündür
tek denemede hamile kalmak mümkündür

İlişki sayısı da tek denemede hamile kalmak için önemlidir. Haftada 3 kez ilişkiye giren çiftler için gebelik şansı daha yüksektir. Bu gebelik denemelerinin zamanı yumurtlama zamanında olmalıdır.

Kadının veya erkeğin önceden geçirdiği ameliyatlar da gebelik şansını düşürebilir. Bazı yetersiz ve üreme bölgelerine zarar veren ameliyatlar kadının gebe kalma şansını düşüren unsurlardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.