Sporda şiddet yasası

Türkiye futbol’u dünya üzerinde en yakından takip eden ve bu alan üzerinde belirli başarılar elde etmiş futbolu ana sporları arasında benimsemiş sayılı ülkelerden birisidir.

Türkiye’ olarak futbolu çok fazla sevmemizin yanı sıra son zamanlarda yaşanılan Futbol’da şiddet olaylarına karşı Türkiye Futbol Federasyonu bul yıl önemli yasalar getirerek futbol severlerin futbol’dan daha fazla zevk almasını ve yapılan yasal değişiklikler ile birlikte futbol’da huzur sağlamıştır.

Sporda şiddet yasası
Sporda şiddet yasası

Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonunun Türk Futboluna büyük ölçüde bir katkı sağlandığını görmemiz mümkündür.

Yapılan yasal yaptırımar neticesinde artık stadlarımızda gerekse daha huzurlu gereksede ailemiz ile birlikte vakit geçirme imkanı buluyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu’ işlerin bununlada kalmayacağını bu konu hakkındaki yasal işlemlerin dahada arttırılacağını belirtmektedir.

Bundan’da yola çıkabileceğimiz gibi artık daha sağlıklı bir Futbol anlayışı ve daha sağlıklı bir Futbol ortamı bizleri bekliyor.

6 comments

  1. futbolda şiddete en güzel yanıt federasyondan oldu bence 12 yaşının altındaki çocuklara ve bayanlara yasaklanmış maçlara seyirci olarak gidebilecekleri açıklamasını yaptılar çok güzel bişey bence

  2. türkiyede futbol denince holiganlık geliyor akla. taraftar dernekleri olsun hep şiddete dayalı hareketler gösteriyor. benim kocam fanatik galatasaraylıdır her maça gittiğinde korkuyla oturuyorum evde. Türkiyedeki cezaların caydırıcılığı yok. cezalar arttırılmalı

  3. hep başı çeken nedense Fenerbahçe oluyor. nerde illegal bi durum var Fener orda. sporda da ortalığı fena karıştırdı. Futbol dünyasından tamamen çıkarılsa yeridir yani 🙂

  4. evet Türkiye nin yüz karası oldular dünya üzerindeki imajımızı zedelediler. üstüne savunmalarıda paramız var şike yaptık dyorlar böyle bi savunma yapan taraftarı gerçekten kınıyorum.

  5. bende fenerbahçeliyim ama öyle bir savunma yapmıyorum genelleme yapmazsanız sevinirim. hem konunun dışına çıkmışsınız konu şiddet yasası.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.