spin-kamis

Spin Kamış

Bilindiği üzere spin balık avlama türü için spin kamış tercih edilmektedir. Spin balık avlama tekniği at çek tekniği olarak da tabir edilmektedir. Dolayısıyla bunun için tercih edilecek olan balık avı malzemelerinin atıp çekmeye elverişli şekilde olması gerekmektedir. Böylelikle balık avı daha rahat ve zevkli bir hal almaktadır.

Spin Kamış Özellikleri

Spin kamış iyi ve doğru biçimde seçildiği takdirde at çek tekniği daha başarılı bir biçimde uygulanabilmektedir. Eğer sahilde balık avı yapılacak ise bunun için tercih edilecek olan spin kamış uzunluğunun iki ile iki buçuk metre uzunluğunda olması yeterli olmaktadır. Ancak bulunulan yer daha yüksekte ise tercih edilecek olan kamışın daha uzun boyutlarda olması tavsiye edilmektedir.

Spin Kamış Hakkında

Spin kamış tercih ederken mesafe önem taşımaktadır. Yani makaranın takıldığı kısım ile bittiği kısım arasındaki uzaklık ne kadar az ise kamışı www.avbaliksepeti.com koltuk altına alabilme ihtimali o kadar fazla olmaktadır. Aksi durum söz konusu olduğunda ise koltuk altına alınmayan kısım bileklerin yorulmasına sebep olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.