sivilceden kurtulma

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Sivilce çok yaygın görülen ve oldukça can sıkıcı bir tür cilt hastalığıdır. Özellikle yağlı ciltlerde daha fazla karşılaşılan sivilce ve akneler cildin daha kötü ve sağlıksız görünmesine sebep olur. Birçok farklı sebebi olabilen sivilcelerin özellikle stresli ya da heyecanlı bir güne hazırlanırken biranda belirivermesi can sıkıcı olabiliyor elbette. Ancak her şeyin olduğu gibi sivilcelerden kurtulmanın da bazı yöntemleri mevcut.

Sivilcelerinizden Kurtulmak Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, sivilcelerinizde yaşamak kaderiniz değil. Özellikle kadınların cilt temizliğine ve bakımına verdiği önemi göz önünde bulundurduğumuzda yüzlerinde çıkan bir sivilcenin onlar için büyük bir dert olacağını söyleyebiliriz. Peki, sivilcelerimden kurtulmak için pahalı markaların ürünlerini mi kullanmak zorundayım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir kere sivilcenizi asla sıkmamalısınız. Bu en sık yapılan hatalardandır. Bu sadece cildinize zarar vermekten başka bir işe yaramaz hatta cildinizde iz kalmasına bile sebep olabilir.

sivilceden kurtulma
sivilceden kurtulma

Bunun dışında evde kendiniz yöntemler geliştirebilirsiniz. Mesela aspirini suda eriterek sivilceli bölgeye uygulayabilir, kuruduktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz. Sivilcelerin daha çok yağlı ciltlerde oluştuğunuz düşünürsek burada asolan cildi kurutmak olmalıdır ve yaz aylarındaysanız bol bol havuza girerek klorun kurutucu etkisinden faydalanabilirsiniz. Aloe Vera içerikli ürünler kullanarak cildinizdeki yağı dengelerken, bal maskesi ile gözeneklerinizi açabilir cildinizin hava almasını sağlayabilirsiniz.

sivilceden kurtulma
sivilceden kurtulma

Son olarak sivilcelerden kurtulmak için buhar banyosundan faydalanabilirsiniz. Bütün bunların sonunda hala sonuç alamıyorsanız, sandığınızdan daha ciddi bir cilt probleminiz olabilir, dolayısı ile bir cilt doktoruna başvurmanız daha doğru olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.