Simit Kilo Aldırabilir!

İşe ya da okula giden herkesin neredeyse her gün yediği ve vazgeçilmez yiyeceklerden biri de tabii ki simittir. Oldukça küçük görülen simit de aslında fazla yenildiği zaman insana kilo aldırabilir hatta zarar verebilir.

Oldukça ucuz olması ve küçük görünmesi ile kilo verebileceğine inanılmayan simit aslında biraz önce de dediğim gibi insana kilo aldırabilir. Bir simitin ağırlığı 50 gramı geçmiyorken taşıdığı kalori miktarı neredeyse 300’dür. Bu da ayak üstü yenilen yiyeceklerin başında gelen simidin pek de masum olmadığını göstermektedir.

simit kilo aldırabilir
simit kilo aldırabilir

Bunun nedeni ise simidin üzerindeki aşırı derecede fazla olan susam miktarıdır. Bu susam miktarları yüzünden bir simit yaklaşık 4 ekmek dilimine denk gelmektedir. Bu da oldukça büyük bir miktardır.

Bu da demek oluyor ki her gün hem karnımızı doyurmak için hem de kilo almamak için yediğimiz ve hafif bir yiyecek sandığımız simidin sürekli tüketilmesinin insana kilo aldırdığıdır. Bu yüzden yiyeceklerimizi tercih ederken susam miktarının az olduğu yiyecekleri tercih edip aynı ürünlerden çok fazla tüketmemeliyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.