Sigma Elektrik ile Reaktif Ceza Ödemelerine Son

İşletmelerin gelir gider dengelerini doğrudan etkileyen ama çoğu zaman ihmal edilip göz ardı edilen elektrik kullanımı, doğru yöntemlerle ve elektrik tesisatına uygulanacak tasarruf teknikleriyle minimuma indirildiği taktirde büyük ölçüde kâra geçmek mümkün. Pek çok müessese en etkili tasarruf biçimi olarak kabul edilen kompanzasyon işlemi sayesinde elektrik tüketimine ödedikleri masrafları büyük ölçüde azaltmaktadırlar.

kompanzasyon
kompanzasyon

Elektrik tesisatı yeterli donanıma sahip olmayan sistemlerde, şebekeden, ihtiyaç duyulan enerjinin yanı sıra reaktif elektrik olarak adlandırılan ve aktif olarak kullanılmayan bir elektrik miktarı da çekilir. Reaktif elektrik gerçek anlamda kullanılmadığı için elektrik faturasının kullanılan bedel kısmında gözükmez ama faturalar dikkatli incelenirse reaktif ceza olarak tanımlanan ve göze batmayan bu bedelin uzun vadede işletmeye ne kadar çok zararı olduğu görülebilir.

Uzun yıllardır elektrik mühendisliği ve bu alanın kapsamındaki projeleri başarıyla yerine getiren Sigma Elektrik’in, işletmenize kuracağı kompanzasyon sistemi ile artık reaktif bedel ödemek zorunda kalmayacaksınız. Kısa vadede gözle görülür bir tasarruf imkanı sunan kompanzasyon sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.