Seo yarışmaları nasıl düzenleniyor?

İnternet bireyleri özgür kıldığı için giderek daha fazla kullanıcı sayısına ulaşıyor ve kullanıcılar da giderek daha fazla bilgiyi birbirleri ile paylaşıyor. Kullanıcı sayısının artmasına paralel olarak da tabi ki doğal bir şekilde sektörler de internet ortamına taşınmaya başlıyor.

İşte potansiyel müşterilerin yoğun bir şekilde oluştuğu internet ortamı da, reel sektörler gibi rekabete seyirci oluyor. Fakat bu rekabet fiyat kırmak ya da reklam afişleri hazırlamak boyutundan öte, SEO çalışmaları boyutunda gerçekleşiyor. Seo dediğimiz ifade de, markalara ait web sitelerinin kalite kriterleri ve site dışı kalite çalışmaları anlamında birbiri ile rekabet etmesini temsil ediyor diyebiliriz.

seo

Markaların ya da çeşitli sitelerin sponsorluğunda da seo konusunda sektörün canlanması ve çeşitli seo uzmanlarının başarısını tescillemesi adına bazı yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmalar seo yarışmaları adı altında, çoklu katılıma açık ve google arama sonucu sıfır çıkan kelimelerde yapılıyor.

Yani hedef kelimelerin de yer aldığı ve bir anlamsız karakter ile arama sonucunun sıfır hale getirildiği bir kelime grubunda, yarışmacılar belirli bir zaman aralığında yarışıyorlar.

r yarışması da bu yarışmalardan birisi olarak öne çıkıyor. en eski webmaster forumlarından olan iyi.net tarafından bu yıl düzenlenen ve 10.220 TL para ödülüne ev sahipliği yapan yarışmasında; yarışmacılar kendi sitelerine ait alt sayfalar ve yeni web siteleri ile birlikte katılabiliyor.

Büyük bir rekabetin olduğu bu yarışmalarda, sektöre yeni seo uzmanlarının da kazandırıldığı ve daha güven veren bir ortamın oluşturulduğu düşünüldüğünde, bizce gayet mantıklı yarışmalardır diyebiliriz. Bununla birlikte iyinet 2012 seo yarışması son durum hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, gelişmeler hakkında günlük olarak bilgi paylaşan sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 comments

  1. Çok çekişmeli bir yarışma olacağına benziyor. En kısa zamanda bende bu seo yarışmasına katılmayı düşünüyorum.

  2. Bir arkadaşım bu yarışmaya katıldı ve çok sağlam bir çalışma ortaya koydu. Çok güvenilir ve heyecanlı bir seo yarışması.

  3. Daha önce hiç böyle bir yarışmaya katılmadım. Sadece bireysel ve kurumsal seo danışmanlığı hizmeti verdim. En kısa zamanda bu yarışmaya katılmayı düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.