Sektörün öncü firması, Batu Vana

Türk sanayi endüstrisinde önemli başarılara imza atmış olan firmalardan birisi olan ön plana çıkan Batu Vana ve Armatürleri;  1978 yılından bu yana sektörün vana açığını kapatmakta ve büyük bir endüstriyel alana hizmet vermektedir.

Özellikle kurulduğu dönemde, dönemin yurt dışı ithal ürünleri arasında yer alan Buhar Kapanı (Kondenstop) modelini yerli üretim haline getirmeyi başaran ve ilk üreten firma olarak sektöre damga vuran Batu Vana, ilerleyen yıllardaki yeni ürün çeşitleri ile sektördeki yerini sağlamlaştırmayı başardı.

batu vana
batu vana

1988 yılına geldiğimizde ürün yelpazesinde genişlemeye giderek, sektörün büyük bir kısmında kullanılmakta olan Küresel Vanayı imalat sahasına alan Batu Vana, bunu takip eden yıllarda müşteri yelpazesini de genişleterek hizmet hayatına devam etti.

Markaya ait en çok dikkat çeken gelişmelerden birisi de 1999 yılında tüplü araçlara yönelik olarak geliştirdikleri vana ile gerçekleşti. YANGIN EMNİYETLİ (FİRE SAFE) Burak Tipi Küresel Vana modelini üretim sahasına alan Batu Vana, bu üretimi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Günümüzde endüstriyel saha başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa vana üretimi konusunda garantili üretim gerçekleştiren Batu Vana hakkında çok daha detaylı bilgi almak isterseniz adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.