Samsung Apple İle Masaya Oturmayacak

Samsung ve Apple son dönemlerde patent hakları başta olmak üzere hiçbir konuda anlaşmayı başaramamıştı. Teknoloji devi bu iki firmanın, arasında ki buzların eriyip erimeyeceği sorgulana dursun, Samsung’dan Apple ile masaya oturmayacağı üzerine bir açıklama geldi.

Bu durumun sebebi olarak Apple’ın HTC ile yaptığı anlaşma gösterilmektedir. İşin asıl garip olan yanı ise bu iki firmanın bazı alanlarda birbirleri ile anlaşırken, tablet ve akıllı telefon teknolojisi başta olmak üzere bazı konu başlıklarında ise kanlı bıçaklı olmalarıdır.

samsung apple ile aynı masaya oturmayacak
samsung apple ile aynı masaya oturmayacak

Bu sorunların fitilini ateşleyen sebep ise Samsung ‘un CEO’su tarafından yakıldı. Açıklamada “teknoloji bazında Pazar lideri olan Samsung böyle bir anlaşmaya yanaşmayacaktır.” Yazıldı ama bu tarz yaklaşımların ne kadar süreceği ise şimdilik netliğini korumuyor

Samsung’un Apple adına ürettiği bazı ürünlerde %20 zam istediği ise gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer almaktadır. Son dönemde yapılan Apple, HTC anlaşması da buna bir tepki olarak yapıldı şeklinde ortaya atılan haberlerde ciddi anlamda gerçek olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.