diyet

Sağlıklı Diyetler Herkesi İlgilendiriyor

Sağlıklı Diyetler Herkesi İlgilendiriyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) artık obeziteyi kanser ve kalp hastalıkları ile birlikte insan sağlığının üç büyük tehlikesi arasında saymaktadır. Özellikle yeni yetişen kuşakların şişmanlık tehlikesi altında olduğu kesindir. Doğrusu bizim ülkemizde de tehlike önemsenmeyecek boyuttan çıkmış ve fazla kilolar ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Bu durumda nasıl kilo verilir sorusu ve cevapları çok ilgi çekmeye başlamıştır. İşin kötüsü bu konuda her kafadan bir ses çıkmasıdır.

sağlıklı diyet

Kalori Hesabı Kavramı

Oysa ki beslenme uzmanlarına göre konuyu dallanıp budaklandırmaya gerek yok. Yaktığınız kaloriden daha az miktar kalori alırsanız vücut enerji için depolanmış yağ hücrelerini yakmaya başlar, böylece zayıflarsınız. Bunun için de sağlıklı diyet nasıl yapılır sorusunun herkese göre değişen cevaplarına bakmak gerek. Diyet listeleri herkese göre değişse bile aslında sağlıklı diyet kuralları değişmiyor. Öncelikle kilo verme işinin uzun süreli bir uğraş olduğunu anlamak gerek. Çok hızlı verilen kiloların çok hızlı geri alındığı doğrulanmıştır. En doğrusu sağlıklı bir diyeti zayıflama sürecine bağlı kalarak değil, bütün yaşam sürenize bağlı olarak uygulamaktır. Kısacası fazla kaloriden uzak durun, porsiyonlarınızı küçültün ve yediklerinizin bir dengesi olsun. Hareketli bir yaşam tarzına geçin, yürüyüş ideal bir spordur.

diyet

Diğer Ayrıntılar

Sağlıklı diyet nasıl olmalı cevabının içinde diyet yaparken karamsar olmayın, sık sık tartılmayın, hedef kilonuzu belirleyin, kilo vermeye başladığınızda yemek dışı hediyelerle kendinizi ödüllendirin gibi öğütler de var. Bu gibi ayrıntıları trkadın.com adresinden okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.