trkadin.com

Sağlıklı Diyet Nasıl Olmalı?

 

Son zamanlarda hayatımıza giren obezite maalesef her yaştan kişiyi ilgilendiriyor. Kilolu kişilerde rastlanan hastalık riskleri, zayıf kişilere göre oldukça fazla. Kilo vermenin çok zor olduğu bilinse de uzman diyetisyenler tarafından verilen diyet listeleriyle kilo vermek oldukça kolaylaşmakta.

Son zamanlarda kilo verme hikayeleri oldukça fazlalaştı. Bu da kilolu kişileri oldukça umutlandırıyor. Kilo vermek için çaba sarf ediyorsak mutlaka başlangıçta bir endokrin uzmanına gitmemiz gerekir. Çünkü her insandaki kilo problemi, tek yeme içme bozukluğuna dayalı olmayabilir. İnsülin direnci  hormon bozuklukları bunlardan sadece ikisidir.

trkadin.com

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Kilo vermek için, ilk önce sabırlı olmalı, neden sabırlı olmalı diyoruz. Diyelim ki on kilo  vermek istiyorum fazlam var, bunu bir ayda vermeye çalışmak hiç de akıllıca değil. Çünkü bu kiloyu bir ayda almadığımızı biliyoruz. Sağlıklı kilo vermek için ölçü ayda 3-4 kilo olarak belirlenmiştir. Bazı uzmanlara göre bu 2 kiloya kadar inebilir. Diyet yaparken verdiğimiz kiloların kastan ve sudan vermemeye dikkat etmemiz gereklidir. Kas ve sudan verilen kilo, halsizlik ve iştah yapar.

Diyet Listeleri

Diyet yaparken en iyi diyetisyenler tarafından verilen diyet listeleri oldukça iyidir. Bu listelere tam uyulması halinde kilo verimi inanılmaz derecede kolaylaşır. Yeme alışkanlığı bozuk olan kilolu kişilerde sık ve az yemeye dayalı diyet listeleri oldukça yarar sağlamaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.