Terlik

Sağlık Terlik Seçimi Nasıl Olmalı

Yaz aylarının en rahat ayak ürünü olan terliklerin bu yıl en çok sevilen türü parmak arası terlikler olmuştu. Plajda ve ya günlük koşuşturma sırasında sıcak ve nemli bölgelerinde sık giyilen parmak arası terlikler, bayanlar için üretilen topuklu ayakkabı modellerinde sık kullanılan bir model halini almıştır.

Rahat, hafif, terletmeyen, şık gösteren, ayakları ön planda tutan parmak arası terlik ne yazık ki görselliğinin aksine sağlık açısından birçok sakıncaları ve zararı bulunuyor. Parmak arası terliklerde ayak başparmak arasında yara oluşumu daha sık meydana gelir. Ayak terlik yüzeyinde tutunacak sağlam ve çoklu dayanak bulamadığı için yürüyüş ve basış şekli değişiyor. Bu değişim nedeniyle de ayak yapısında iskelet sisteminde bozulmalar meydana geliyor.

Terlik
Terlik

Terlik ayağı tam kavramadığı için takılıp, düşme ve yaralanmaların meydana gelmesi büyük ihtimal. Yürüyüş bozukluğuna neden olduğu için bacaklarda tendon bağlarını zayıflatıp kas ağrılarına hatta kopmalarına neden olabiliyor. Bu dezavantajlardan dolayı parmak arası terlik yerine ideal, standart terlik modelleri kullanılmalı.

Sağlıklı Terlik

Ayağın üst kısmını tamamıyla sarıp, bilek kısmında da ayağı tutan böylece bir ayakkabı gibi sağlam bir tutuş ve kavrayış sağlayan terlik modelleri en ideal ve sağlıklı modeldir. Üstelik bu terlikleri adresi üzerinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Arow markasıyla alacağınız bu terlikleri kullanarak ayak sağlığınızı ve şıklığınız bir arada koruyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.