Sağlığımıza düşman teknoloji

Bireyin genel sağlığını sağlaması için kendini bazı şeylerden kısıtlaması genel sağlık açısından büyük bir adım atmış olmasını sağlayacaktır.

Bu adımın başında da sağlık düşmanı bazı bağımlılıklar yer almaktadır. Bağımlık deyince bu alana sadece madde bağımlılığı başlığı altında bakılsada sağlığınızı korumak için bilgisayar gibi teknolojik bağımlılıklarınızında olduğunu unutmamalısınız.

Sağlığımıza düşman teknoloji
Sağlığımıza düşman teknoloji

Teknolojinin hayatımızda yer kapladığı vazgeçilmezliği bir süre sonra bir bakmışınızki durdurulması güç haline gelen bir bağımlılık haline gelmiş.

Genel sağlık’ açısından teknolojik aletlerle ilişkilerini olması gerekenden fazla tutmak ve aşırı zaman geçirmek sağlığınızı farklı açılardan etkileyebilmektedir.

Bu gerekse Göz sağlığınızı gereksede kalp sağlığınızı etkileyebilmektedir. Bireyin sağlıklı bir yaşantı olması ve uzun süreli bir yaşam hayali varsa teknolojik aletler ile geçirdiği zamana muhakkak dikkat etmesi gerekmektedir.

sağlıklı sayfalar aracılığıyla teknolojik aletler ile geçirdiğiniz zaman sonucunda kendinize ne kadar çok zarar verdiğinizi anlayabilirsiniz.

Minumum seviyede teknolojik aletleri kullanmak sağlık açısından büyük bir adım atmak demek olduğunu aklınızdan çıkartmayınız.

6 comments

  1. ya ben telefonu hiç ayıramıyorum yanımdan. sürekli iş dolayısıyla konuşmam gerekiyor. bu durum bende baş ağrısı yapmaya başlamıştı. artık kulaklık kullanıyorum bi nebze olsun rahatladım diyebilirim 🙂

  2. radyasyon çok fena birşey ya. ben telefonu yanıma koyduğumda uyuyamıyorum baş ağrısından pantolunun cebine koyuyorum bacağım ağrıyor belli bir süreden sonra. o yüzden uzak durmaya çalışıyorum.

  3. evet radyasyon telefonlarda çok fazla. bildiğim kadarıyla bilgisayarın kırk katı radyasyon saçıyor. çin malı olan telefonlar ise tam bir radyasyon makinası. avrupada birçok ülkede yasaklanmış onlar

  4. teknolojiyle artık herşey elimizin altında. fakat biz türkler olarak teknolojiyi gerektiği kullanamıyoruz. internete bir giriyoruz çıkmak bilmiyoruz. gençlerimizin elinden telefon hiç düşmüyor devamlı mesaj halindeler. bu teknolojiler gelmeden bilinçlendirilmesi gereken bir milletiz biz. yoksa vur dendimi öldürüyoruz

  5. Teknoloji gittikçe dahada ilerlemeye başladı.Ne kadar sağlığımıza zararlı olduğunu bilsekte günümüz şartlarında istemesek bile kullanmak zorunda kalıyoruz

  6. ben herşeyin gerektiği gibi kullanılması halinde hiçbirşeye karşı değilim fakat bu teknoloji özellikle çocukların elinde bir oyuncak olmuş durumda ve zararlarını her geçen gün daha net anlıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.