Saçlarınız Dökülmesin !

Bu konu bayan veya erkek olmaksızın her iki kesiminde ilgisini temelden çeken bir konu halindedir. Peki bir sabah uyandığımızda elimize gelen saçlarla moralimizin bozulmaması için neler yapmalıyız ? Öncelikle saçlarımızın aşırı yıpranmamasına ve deforme olmasına özen göstermeliyiz.

saçlarınız dökülmesin
saçlarınız dökülmesin

Bunun içinde elimizden geldiğince saçlarımıza az fön çektirmeye ve fön çektirdikten sonrada kaliteli ürünler kullanmaya önem göstermeniz gerekmektedir. Bu durum erkekleri aslında daha çok ilgilendiriyor çünkü erkekler kadınlara göre daha fazla saçlarına şekil vermek için jöle benzeri şekil vericiler kullanıyorlar. Kalitesiz şekil vericiler ve kozmetik ürünleri ile saçınızı baş başa bıraktığınızda unutmayınki bir gün elinizde dökülen saçlarınızla baş başa kalırsınız.

sağlıklı saçlar
sağlıklı saçlar

Saçlarınızda eğer kaliteli ürünler kullanıyorsanız mutlaka akşam gün bitince saçlarınızı bol köpüklü su ile yıkamalı ve güzelce kurulamalısınız. Bunları kesinlikle ihmal etmemeli ve eğer bunlar için geçe kaldıysanız bitkisel ürünler kullanmanızda oldukça fayda olacaktır. Yinede en mantıklısı durumun ciddi bir durum olduğunu düşünerek bir hekim gözetiminden geçmenizdir.

sağlıklı saçlar için öneriler
sağlıklı saçlar için öneriler

8 comments

  1. benim saçımd dökülüyor naparsam yapayım durduramıyorum. doktora gittim verdiği şampuanda işe yaramıyor. artık moralimi bozmaya başladı bu durum

  2. Bu saç dökülmesini hiç sevmiyorum.Çünkü benimde saçım dökülüyor.Bu soruna karşı henüz bir sonuç bulamadım.Saç dökmeyen şampuanlar,kremler,bitkisel yağlar denedim ama hiç birinden de olumlu sonuçlar alamadım.Sizin bir öneriniz varsa yorum bekliyorum.

  3. Ben bu saç dökülmelerinden bıktım.Her gün yastığımdan bir ton saç topluyorum.Bu saç dökülmesinin karşısına geçecek bir şey yokmu.çok sayıda saç dökmeyen şampuanlar kullandım ama nafile.Bir türlü saçlarımın dökülmesi geçmiyor.

  4. Benim saçlarım aşırı derecede dökülüyor.Bu problemi çözecek bir sonuç yok mu.birçok yol denedim ama yinede dökülmesini engelleyemedim.

  5. Benim saçlarım da dökülüyordu.Doktora gittim bana bir ilaç verdi onu saçlarıma sürdüm.Bir ay sonra saçlarımın dökülmesi bitti.

  6. ne yaptıysam saçlarımın dökülmesini durduramıyorum.lütfen bu konuda geniş kapsamlı araştırmalar yapar mısınız? şimdiden teşekkürler.

  7. benim saçım doğuştan seyrek fakat döküldüğü söylenemez. ben yinede saçım biraz daha gür olsun istiyorum. o şampuanlardan bende kullansam zararı olur mu aceba bilen war mı

  8. benim saçım hiç dökülmüyordu ve şampuanımı değiştirmiştim. daha sonra hergün yatağmdan bir ton saç çıkmaya başladı hemen bıraktım o şampuanı. söyleyeceğim o ki şampuanlarda etki edebiliyor. şampuan seçimi konusunda dikkat etmenizi öneririm

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.