Ray Kurzweil artık Google’da çalışıyor

Son zamanlarda atılımlarıyla ve yönetimdeki yaptıktığı değişiklikler ile gündemde olan dünyanın en büyük arama motoru Google, ünlü futurist Ray Kurzweil’i yönetim kadrosuna dahil etti.

Teknoloji dünyasında eğer azda olsa bir bilginiz varsa Ray Kuraweil’i tanırsınız..Ray Kurzweil Google’ın mühendislik biriminde sorumlu olacak.. Google’ın böylesine büyük bir isimle iş birliği yapması gerçek anlamda Google’ın bir çok teknolojiye imza atacağı şimdiden tahmin edilebiliyor.

Ray Kurzweil’in şu an Google’ın hangi teknoloji biriminde çalışacağı hakkında kesin bir bilgi yok fakat tahminler Google Now üzerinde yoğunlaşacağından yana..

ray kurzweil
ray kurzweil

Konu ile ilgili ”Google ile takım çalışması yaparak bilgisayar bilmindeki en zor problemleri çözmeye çalışacağız ve gerçekçi olmayan fikirleri hayata geçirmeye çalışacağız” açıklamalarını yapan Kurzweil muhtemelen Google’ın üzerinde çalıştığı konularda çok önemli rol fikirler ortaya atacak.

Ray Kurzweil gibi birini bünyesine katan Google’dan çok büyük şeyler bekleniyor.. Büyük ve yenilikçi bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Google bu adımlarını dahada sağlamlaştırmış durumda..

Bilmeyenler için ;

Ray Kurzweil Kimdir?

Ray Kurzweil (d. 12 Şubat 1948), ABD’li yazar, bilim adamı, mucit ve fütürist. Optik karakter tanıma, metinden konuşma sentezi, konuşma tanıma teknolojisi ve elektronik klavyeli enstrümanlarla ilgilenmektedir. Kendisinin sağlık, yapay zekâ,transhümanizm, teknolojik tekillik ve fütürizm hakkında kitapları vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.