Plates hakkında bilinmeyenler

Adını yaratıcısı olan Joseph Plates’ten alan Plates tekniği günümüzde birçok kadının sağlıklı yaşam için kullandıkları aracın bir ismini teşkil etmektedir.

Plates beden üzerindeki birçok kontrol unsurunun nefes ve egzersiz hareketleriyle sağlanmasını içeren bir teknik olmakla beraber zihin açıklığının da stres faktörünün temelinde önemli oluşuna bağlı olarak sürdürülmektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte dengesi bozulan bedenin standart gücünü korumak için geliştirilmiştir.

plates
plates

Karın kaslarından başlayarak eklemleri ve genel fizyolojiyi bu anlamda birçok olumsuz etkiden korumaya yarayan Plates vücudu saran iskeletin yaşam boyu diri kalmasını amaçlamaktadır.

Vücudun merkezini oluşturan kaslara yönelik hareketlere dayanan tekniklerle sağlığı fizyolojik açıdan olumsuz etkileyen faktörleri kaldırmak Plates teknikleriyle kısa sürede ve pratik bir şekilde mümkün kılınmaktadır.

Günümüzün modern yaşamı insanların duruş bozukluklarına, fazla kilolarına ve diğer birçok eklem ve kemik hastalıklarına sebep olmaktadır.

Ancak Plates teknikleriyle düzenli seanslar dahilinde söz konusu olumsuz etkileri en aza indirmek de böylece mümkün olmaktadır. Ağrılı kasların ve özellikle de romatizmanın sık görüldüğü günümüzde bu tekniğin yarattığı etkiler de günden güne ilgi çekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.