Oyunun hayatımızdaki yeri

Türkiye olarak oyun ve özellikle gelişen teknolojimiz ile internet üzerinden oyun konusunda oldukça vakit harcayan toplumlardan birisiyiz. Bunun faydalarınıda ilerki zamanlarda yaratıcılık, ilham kaynağı ve sağlam bir hayal dünyası olarak alabilmekteyiz.

Her yaştan insan oyun oynama isteği duyabilmektedir. Oyun oynadığımızda duyduğumuz his yapmak istediğimiz şeyi yapmak veya olmak istediğimiz şeyi olduğumuzdur.

Oyunun hayatımızdaki yeri
Oyunun hayatımızdaki yeri

Buda bizim sağlıklı bir hayata sahip olmamızda önemsiz gözüksede önem teşkil eden unsurlar arasındadır. Özellikle kız çocukları dışarı da fazla zaman geçirmedikleri için internet üzerinden kız oyunları oynayarak kendi çocuk gelişimlerine ve hayal dünyalarına olumlu şekilde katkıda bulunabilirler.

İnternet üzerinden kız oyunları oynayarak hem zaman geçirmiş hemde eğlenmiş olacaklar ancak bununda tabi belli bir sınırı olmalıdır. Bunun sınırınıda ebeveyn olarak sizin ayarlamanız gerekecektir.

Ancak yinede Kız oyunları içerisinde hiç bir şekilde şiddet içermediği için zaman zaman erkek çocuklarınında oynaması gereken oyun türleridir. Çocuklarınıza kesinlikle şiddet içerikli oyunlar oynatmamalısınız. en güzel kız oyunlarını kizoyunlari.biz sitesinde bulabilirsiniz.

3 comments

  1. internette çocuklar için çok fazla oyun var hele kızlar için bebek giydirme oyunları onları cezbediyor. büyük yaştaki bayanlar bile bu oyunu oynuyabiliyor buna bizzat şahit oldum=)

  2. benim kızım bu internet oyunlarının hastası ve başından almam mümkün olmuyor. bu siteleri daha faydalı hale dönüştürün lütfen. interneti kapatıp çocuğumuda sınırlamak istemiyorum.

  3. internette birçok oyun bulmak mümkün. çocuklar onların bağımlısı olmuş durumda. erkek çocukları için arabalı, silahlı oyunlar revaç görürken kızlar için ise çocuk giydirme, ev dizayn etme gibi oyunlar ilgi görüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.