Oyunlar ve çocuğa faydaları

İnternet üzerinden hizmet veren oyun siteleri çocukların oyun anlayışının da değişmesine neden olmuştur. İnternet öncesi sokak aralarında çelik çomak oynayarak büyüyen çocuklar akşam eve ayakları çizilmiş yarılmış gelerek bir de annelerinden dayak yerdi. Bunun dışında çocuk devamlı dışarıda oyun oynadığından annenin ve babanın gözü hep dışarıda olur ve hep merakla günü geçirirlerdi.

İnternetin gelişmesi ile birlikte oyun siteleri ortaya çıkmış ve geliştirdikleri oyunlar ile çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlamışlardır. Oyunlar oynayarak büyümesi gereken çocuğunun bu konuda teşvik edilmesini de uzmanlardan öğrenen aileler bunu desteklemektedir. Çocuk oyunlar ile mutlu olduğu gibi birçok gelişimini de sağlar.

oyun
oyun

Çocuk gelişimi için yeni oyunlar yaratan siteler çocuğun bu oyunlardan keyif almasını da sağlar. Aynı zamanda zeka artırıcı özellikleri ön plana alan oyun siteleri çocuğun farkında olmadan gelişimine katkı koyarlar.

Yeni oyunlar ile çocuğun eğlenirken eğitilmesi de sağlanmaktadır. Çocuk hem yeteneklerini hem de gelişimini oyunlar ile yerine getirmektedir. Siz de oyunlar hakkında sitesinden bilgi alabilirsiniz.

3 comments

  1. Oyunlar gerçekten çocukların zekasını geliştiriyor. Hızlı karar verme gibi yetenekler yaratabiliyor çocukta..

  2. Bunu bilmiyordum. Gerçekten yararlı bir bilgi olmuş. Çocukluk günlerim aklıma geldi şimdi.. Ne oyunlar oynardık.. 🙂 Birde sizin önerdiğiniz siteye girip nostalji yapalım.

  3. Oyun oynamaktan çok keyif alıyorum. Cenkoyun’da güzele benziyor. Yeni oyunlar var. Teşekkürler. 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.