Oyuncakların Yarattığı Etki

Oyuncakların çocukların yaşamları üzerine etkisi oldukça olumludur. Oyuncaklar, dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren bebeğin hareketlerine düzen getiren, zihinsel bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini geliştiren en önemli araçlardır.  Bebeklerde seçme ve değerlendirme duygusunu geliştiren oyuncakları, onu kendi kendine karar vermeye yönlendirir, farklı alanlarda beceri kazanmasına olanak tanırlar. Bebekler düşünmeye teşvik eder, onların fiziksel becerilerini geliştirir güven kazanmalarını ve sosyalleşmeye başlamasını sağlarlar.

Farklı oyuncak gruplarının çocuklar üzerine etkisi ise tartışılmazdır. Örneğin Hareketli Oyuncaklar Bebekler için emeklemeye ve yürümeye başlamak özgürlüklerine kavuşmanın ilk adımıdır. Hareket yetenekleri arttıkça gördükleri her hareketli nesneyi yakalamak ve incelemek için istek duyarlar. Bu dönemde peşinden emekleyebileceği ya da minik adımlarıyla yetişmeye çalışacağı hareketli oyuncaklar bebeğiniz için teşvik edici bir rol üstlenerek onun daha kısa bir sürede başarıyla emeklemeyi ve daha sonra da yürümeyi öğrenmesini sağlayacaktır.

star wars oyuncakları
star wars oyuncakları

Çizgi Film Karakterleri Oyuncak Oluyor

Ülkemizde olduğu gibi Dünya genelinde oyuncaklar film ve çizgi film kahramanlarına göre belirlenmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu günümüz yıllarında da çizgi filmler her yaşa grubunun beğeni ile izlediği çalışmalardı. Çizgi film karakterleri kimi zaman çocuklarını örnek aldığı canlılar ve hayal dünyalarının kahramanları idi. Bu sebeple herkes tarafından beğenilen çizgi film dünyasının karakterleri, çocuklar için oyuncak haline getirilmiştir.

Bu çizgi kahramanlarının oyuncaklarından örnek vermek gerekirse Ben ten Spider Man ve Star Wars oyuncakları bunlardan birkaçıdır. Uzay dünyasının gizemli dünyasını ve bu dünyada yaşadığı varsayılan karakterlerin yansıtıldığı oyuncaklara seçkin oyuncak firmalarına giderek sahip olabilirsiniz. Star Wars Oyuncukları farklı birçok kategori de oyuncak satan firmaların tezgâhlarını süslemektedir. Bu yerlerde alacağınız oyuncakları çocuklarını güvenle kullanabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.