Otomobil Anahtarlarının Yedeklenmesi

Eskiden otomobil anahtarları basit bir şekilde çilingirde kopyalanmak suretiyle yedeklenebiliyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelişen otomobil anahtarlarını kopyalamak o kadar da kolay değil.

Bu işlemi yapabilmek için, oto anahtarını doğru bir şekilde kopyalayabilecek ve teknolojik aksamını kodlayabilecek niteliğe sahip olan çilingirlere başvurmak gereklidir. Zira her anahtar kendisine özgüdür ve hırsızlığa karşı geliştirdiği için kopyalanması oldukça güçtür.

oto anahtarı
oto anahtarı

Özellikle mazda anahtarı ve kia anahtarında gördüğümüz özel dişliler sayesinde araç, sadece kendisine ait olan anahtar dışında herhangi bir anahtar ya da alet ile kontağın açılması olanak dâhilinde bile değildir.

Anahtarınızı kaybettiğinizde ise bu güvenlik önlemlerini açabilecek düzeyde bir çilingir ile iletişim kurmanız gerekmektedir, zira bu konuda bilgisiz bir çilingir aracınızın tüm kilit aksamını bozabilir.

Yukarıda anlattığım sorunlarla karşılaştığınızda, engin bir tecrübeye sahip olan  adlı internet sitesini ziyaret edebilir ve yetkililerle 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz. Her türlü araba modelinde anahtar işlerinizi özenle yapan, teknolojiyi çok sıkı bir şekilde takip eden otomobilanahtari.com ekibi her zaman emrinizde.

3 comments

  1. Özellikle bu tarz anahtar türlerinde anahtarın bir yedeğinin her türlü ihtimale karşı bulunması şart.

  2. Sadece arabamın değil, anahtarı olan ne kadar eşyam varsa mutlaka bir yedeğini bulundururum.

  3. Bu özel dişliler olayı sadece mazda ve kia markalarında mı mevcut? Yani diğerlerinin bir şekilde aynı dişlileri elde edilebilir mi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.