Mutfak düzenlemelerinde dikkat edilmesi gerekenler

mutfak, geleneksel ev kadınının birincil yaşam alanıdır. Gün içerisinde vaktinin çoğunu burada yemek yaparak geçirdiği için, artık, mutfaklar genişlemeye başlayarak ev içinde “ben de buradayım” demeye başlamıştır. Bu da, ev döşemesi konusunda, kadınların, salon kadar mutfakla da ilgilenmeleri gerektiği anlamına gelmektedir.

dekorasyon

 

Öncelikle, geniş bir mutfak tasarımı, sizin kullanım alışkanlıklarınıza hitap etmelidir ve ne kadar mutfak eşyanızın olduğuyla doğrudan bağlantılıdır. Eğer ki, ordu şeklinde gelen misafir sever nitelikteyseniz, normalde kullanmadığınız çok parçalı yemek takımlarına sahipsiniz demektir. Ve de, salonda camekan kullanma alışkanlığınız yoksa bunların hepsini bir mutfağa sığdırmak durumundasınızdır. Bunun için, mutfak tasarımına ekleteceğiniz fazladan dolaplar, depolama anlamında siz bir hayli faydalı olacaktır. Ya da, temizlik malzemeniz çoksa, tezgah altına yaptıracağınız ekstra gözler hayat kurtaracaktır. Fazla depolama yeri kullanmaktan kaçınmayın zira göz önünde durmalarından çok daha iyi bir görüntü elde etmeniz içten bile değildir.

Geniş bir mutfağın dekorasyon işini nasıl yapacağınızı, püf noktalar ve daha pek çoğu için  adresinden yardım alabilirsiniz.

3 comments

  1. Bence mutfakta fazla dolap olması. Mutfağın alanını daraltmaktan başka bir işe yaramıyor.

  2. Bence mutfakta ki en önemli unsur tezgahtır. Ufak eline takılmayacak lavabonun altında mermer bir tezgah mutlaka şart.

  3. Resimdeki dolap modelleri gerçekten çok hoşuma gitti. Yakında yeni evime geçerken dolap modeli düşünüyordum. Bunu kullanmayı düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.