Moda ve Yenilik

Moda insanların belli zamanlardaki toplu algılarının oluşturduğu trendlerdir. İnsanları tek bir kalıba sokmaya çalışan akım da denebilir. Başarılı bir çalışmadır. Moda, özellikle giyim kuşam, ayak giyimi, aksesuar, makyaj, takı ya da mobilyada popüler stil ya da uygulama için kullanılan genel bir terim. Kelime anlamıyla toplumun tüketim trendlerini belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanmaktadır. Aynı zamanda İtalyanca ‘da değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik olarak geçmektedir. Modanın bir diğer anlamı da, belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlüktür.

Moda ve Yenilik
Moda ve Yenilik

Moda ile gelen Yenilik

Moda; toplumda en çok beğenilen ürünlerin giyilmesi, aksesuarların takılması, ayakkabıların seçilmesi kitlece beğenilen her şeyin kendine uygulanmasıdır. Moda denince akıllara gelen ilk şey kadındır. Alışveriş yapmaya gittiğinizde bile en çok kadın ürünü satan mağazaları görürsünüz çünkü erkeklere nazaran kadınlar giyinmeye ve iyi görünmeye daha çok ihtiyaç duyar. Kadınlar için dış güzellik oldukça önemlidir. Güzellikleriyle kendilerinden söz ettirmek isterler. Modayı çok sık takip ederler televizyon programları, internet siteleri,  mağaza vitrinleri ünlülerin neler giydikleri ve çevrelerindeki diğer insanlardan ilham alırlar ve kendine yakışacağını düşündüklerini giyerler, takarlar ve yakıştırırlar.

İyi giyinmek isteyen ya da istemeyen herkesin içinde olduğu bir alandır. Modayla çok ilgilenmiyor olabilirsiniz, moda programlarını izlemiyor ve moda sitelerine girmiyor olabilirsiniz ama bu sizin modadan geri kalmanıza sebep olmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.