Moda Nasıl Oluşmaktadır

Moda göreceli bir kavram olup bazı insanlar tarafından sadece giyim kuşam olarak algılanmaktadır. Ancak Moda Giyim, Aksesuar, Saç Kesimi, Yaşam Tarzı ve Dekorasyon olarak örneklendirilebilir.

Moda özellikle bayanların ilgi gösterdiği bir alan olarak dikkat çekse de günümüzde birçok erkek moda tv, dergi ve internet üzerinden yakinen takip etmektedir. Moda konusunda bilinen gerçek ise moda’nın nasıl oluştuğu ve tercihlerin nelere göre belirlendiğidir.

moda
moda

Giyim Kuşam ve Ayakkabı konusunda yılın farklı aylarında yapılan moda defileleri ile yılın hit olacak renkleri moda severlere gösterilmektedir, ancak maddi gücü yüksek olmayan insanlar ise çarşı pazar alışverişleri yaparak kendi modasını oluşturmaktadırlar. Bu yönteme sokak modası da denilmektedir.

Moda da Tercih Yapmayı Etkileyen Nedenler Nelerdir

Modayı zevkleri ve ihtiyaçları ile harmanlayan kadınlar kendi modalarını yaratmakta ve yarattıkları bu moda karşısında yakın çevrelerinden tam not almaktadırlar. Günümüzde her insanın sosyo ekonomik ve yaşam durumu bir değildir bu nedenler insanların moda konusunda tercih yapmalarını etkileyen bazı nedenler vardır.

Bu nedenlerin başında maddi sorun ilk sırayı çekse de gelenek ve mantık diğer etkenlerden birisidir. Dünya da moda kadın, erkek ve çocuk üzerine belirlenmektedir. Giyim kuşam konusunda modaya katkı sunan ürünlerin başında kolye gibi aksesuar ürünleri ve ayakkabı gelmektedir. Bütün bu ürünleri bir araya getirerek yapılacak kombin moda hareketinin tamamlanmasına katkı sunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.