Minik kızlar için oyuncaklar

Çocukların oyuncak tercihleri büyüdükçe değişir. 6 yaşında iken ellerinden düşürmedikleri bir oyuncak 7 yaşına geldiklerinde birden gözden düşer. Çünkü büyüdükçe çocukların zevkleri, beğenileri ve hepsinden önemlisi ilgi alanları da değişir. Farklı tasarımlar dikkatlerini çekmeye başlar ve zamanla oyun oynarken farklı kurgular yapmaya başlarlar.

Bu nedenle aileler de ister istemez her yıl çocuklarının oyuncak koleksiyonlarına yenilerini eklemek durumunda kalır. Ancak kız oyuncakları konusunda ailelerin çok daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Piyasada yer alan oyuncakların kızlar için özel olarak üretilmiş olanları, erkek çocuklara yönelik olanlardan çok daha fazla sayıda mevcut. Bu da ailelere zengin bir seçenek yelpazesi sunuyor.

kız oyuncakları
kız oyuncakları

Bebekler her daim revaçta

Minik kızlar zamanla piyasaya hangi türde oyuncaklar çıkarsa çıksın, bebeklere olan ilgisini asla kaybetmiyor. Henüz kendileri minik bir bebekken dahi en sevdikleri oyuncaklar genellikle uzun saçlı ve sevimli oyuncak bebekler oluyor.

Ancak elbette alternatif tasarımlar da mevcut. Bunların arasında peluştan imal edilen sevimli hayvanlar ve çizgi film karakterlerinin peluş oyuncakları yer alıyor. Yaklaşık olarak 50 TL ila 100 TL arasında bir bütçe ayırarak çocuklarınızın oynamaktan büyük zevk alacağı oyuncaklar satın alabilirsiniz. Bunlar arasında set halinde satılan ürünlere öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü kızlar genellikle bu tür teferruatlı oyuncaklardan çok daha fazla hoşlanabiliyorlar.

Aynı zamanda makyaj veya kuaförlük yapma fırsatını onlara sunan setleri de çok beğendiklerini söyleyebiliriz. Elbette bu setlerin içerisinde yer alan malzemelerin tamamı oyuncak. Asla gerçek makyaj malzemelerinden veya gerçek bir fön makinesinden bahsetmiyoruz.

Oyuncak cep telefonları, dans eden ve şarkı söyleyen bebekler, uzaktan kumanda edilebilen sevimli hayvanlar da kızların ilgi alanlarına girmeyi başaran tasarımlar arasında yer alıyor. Elbette Barbie klasiğini unutmamak gerekiyor. Uzun ve sarı saçları olan bir Barbie bebeğe hiçbir kız çocuğun hayır dediğine şimdiye dek rastlanmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.