Mekik nasıl çekilir?

650Bel ve karın yağlarını spor yaparak eritmenin en önemli yolu mekik çekmektir. Mekik çekmenin en sağlıklı yolu ise doğal olarak aletsiz bir şekilde yapmaktır. Düz bir zemin üzerine yumuşak bir egzersiz aletinizin üzerine sırt üstü uzanmanız gerekir. Belinizin altında hiç boşluk bırakmayacak şekilde ayaklarınızı kendinize doğru çekmeye başlayınız. 90 derecelik bir açıyı belirledikten sonra ayaklarınızı sabitleyin. Ayak parmak uçlarınız direk karşıyı görecek şekilde düz olmalıdır.

mekik çekme
mekik çekme

Ellerinizi başınızın arkasına götürerek başınızın arkasını kavrayın. Yalnız iki el birbirine asla değmemelidir. Bu şekilde mekik çekmek kolay olacağından verim almanız zor hale gelecektir. Nefes almaya başlayın. Nefes alır iken kendinizi serbest bırakın.

Nefes vermeye başladığınızda başınızı dizlerinize doğru hareket ettirmeye başlayınız. Bu işlemi yapar iken ellerinizden ve başınızdan destek almadan sadece karın kaslarınızdan destek alarak hareket etmeye çalışınız.

Karın kaslarını eritmek temel amaç olduğundan bu konuda olabildiğince karın kaslarınızı çalıştırmaya özen gösteriniz. Sadece karın kasları ile inip kalkmaya başladığınızda doğal olarak o bölgede bir hareketlenme söz konusu olacak ve yağlar sıkışarak parçalanma yoluna gidecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.