Makyaj modası 2012

Makyaj birçok kadın için olmazsa olmaz diyebiliriz. İnsan yüzünü baştan aşağı değiştirebileceği de mümkündür. Makyaj stilleri kişiden kişiye göre değişir. Makyaj modası 2012’de abartıdan çok sadeliğin ve doğallığın ön planda olduğu göze çarpmakta.
Gelin makyaj modası 2012’ye bir de yakından bakalım :2012 yılında makyaj modasında neler yer alıyor ?

jennifer lopez makyajı
jennifer lopez makyajı

Öncelikle fondöten ve pudrayla başlayalım. Daha önceleri pudra ve fondötenler cildin bir ton açık renginde kullanılırken, 2012 makyaj modasında daha doğal görünüm elde edebilmek açısından ten rengiyle eşdeğer pudra ve fondöten öneriliyor. Göz altı morlukları da göze çarpmayacak ve abartılı olmayacak şekilde kapatılmalı.

2012 makyaj modası
2012 makyaj modası

İkinci olarak allıkla devam edelim. Dediğimiz gibi 2012 makyaj modasında allıklar abartılı renklerden oluşmuyor. Daha çok şeftali tonları bu palette yer almakta. 2011 makyaj modasındaki bronz allıklar yerini ışıltısız allıklara bırakıyor.

nicole scherzinger makyajı
nicole scherzinger makyajı
makyaj modası 2012
makyaj modası 2012

Gelelim gözlere… 2012 makyaj modasında gözlerin ön planda yer aldığını söyleyebiliriz. Göz üstüne siyah tonda far sürülmeli gözlerin alt kısımları da kalem veya arzu ederseniz eyeliner yardımıyla belirginleştirilmelidir. Koyu renk fardan hoşlanmıyorsanız şampanya rengine yakın bir far gözlerinize aydınlık görünüm verecektir. Farı uyguladıktan sonra eyeliner veya deepliner yardımıyla gözlerinize derinlik yüklemek ve rimeli kirpikleri yapıştırmadan tane tane olacak şekilde uygulamalıyız.

makyaj tüyoları
makyaj tüyoları
makyaj modası
makyaj modası

Son olarak dudaklar… 2012 makyaj modasında ön planda olan bir ikinci ayrıntı tabi ki dudaklarımız. 2011 makyaj modasında yer alan parıltılı rujların aksine, 2012 de pastel tonlar yer alıyor. Dudaklarınızın etrafını, rujunuza yakın tondaki dudak kaleminizle belirginleştirdikten sonra, dudak hatlarınızza dikkat ederek rujunuzu uygulayın sonrasında bir peçete yardımıyla rujunuzun bir kısmını alın. Dudaklarınıza hafif olarak pudra uyguladıktan sonra üzerine bir kat daha ruj sürün. Bu şekilde rujunuz daha kalıcı olacaktır.

doğal görünüm veren makyaj
doğal görünüm veren makyaj

5 comments

  1. her ne kadar makyajı kendimde sevmesem de bazı insanlar o kadar güzel yapıyorlar ki inanın imreniyorum.bende mi yapsam diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

  2. benimde çok işime yaradı saolun. açıkçası dudaklarımdan çok memnun değildim ama bu bu yöntemi yaptıktan sonra angelina jolie ye kafa tutuyorum=p =)

  3. benimde çok işime yaradı saolun. açıkçası dudaklarımdan çok memnun değildim ama bu bu yöntemi yaptıktan sonra angelina jolie ye kafa tutuyorum=p =)

  4. valla şuna değinmeden geçemeyeceğim bir erkek olarak şu fotoğraflardaki jennifer lopezin dudak makyajına yani rujuyla tenindeki uyuma bitiyorum ben. bütün esmer bayanlar bence tenleriyle uyumlu ruj kullanmalılar. beyaz tenliler içinde kırmızı diyorum=)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.