Kutu Harf Tabela

Kutu harf tabela kullanımı gittikçe artan ve son derce ilgi çekici bir tabela çeşididir. Örnek verecek olursak Eczanelerde içi parlak olarak bulunan E harfi bir kutu harf tabelaya örnektir. İş yerlerinde, cafelerde ve daha birçok yerde kullanılan kutu harf tabela sizin isteğinize göre dizayn edilebilmektedir.

Kutu harf tabelanın çeşitleri ile değerlendirmeye başlayalım. Günümüz koşuşlarında alüminyum har tabela, paslanmaz harf tabela ve pleksi harf tabela bulunmakta. Bunları inceleyerek fikir sahibi olabiliriz. İlk olarak alüminyum harf tabela hafifliği ve maliyetindeki düşüklük sebebiyle son derece tercih edilmektedir fakat bu tabelanın eksi yönü ise sağlamlığı.

tabela
tabela

Alüminyum yapı gereği bükülebilen ve belli bir süre sonra kırılgan bir yapıya sahip olabilen malzemedir. Dolayısıyla sık yağış alan ve şiddete maruz kalabilecek yerlerde alüminyum harf tabela kullanmak mantıklı değildir. Bir diğer ise paslanmaz har tabela. Bu harf tabela çeşidimiz alüminyum harf tabelaya göre daha sağlam olup aynı zamanda paslanmazlık özelliğine sahiptir.

Dolayısıyla sık yağış alan veya bir akıntıya maruz kalacak yerlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Son olarak ise pleksi harf tabela tasarım kolaylığı ve şıklığı nedeniyle tercih edilmektedir. Pleksi madde yapısı gereği kristal şeffaflığındadır ve ışık oyunları yapımına müsaittir. Dolayısıyla iyi işlendiği takdirde kutu harf tabela olmaya yatkındır.

Bu yazımızda kutu harf tabelayı ve çeşitlerini tanıtmaya çalıştık. İsteğinize göre ve bütçenize göre kutu harf tabela yaptırabilir görselliğinizi arttırabilirsiniz.

3 comments

  1. merhaba, bizim firmamız için kutu harf tabela düşünüyoruz fakat alan çok büyük değil küçük boylardaki tabela da dikkat çekici olabilir mi

  2. merhaba, kutu harf tabela her türlü tercih edilebilir maliyet açısından diğer modellere göre çok daha uygun ve zaman zaman tasarım değişikliği de yapabilirsiniz maliyeti çok yüksek olmadığı için

  3. eyüp beye katılıyorum, çünkü biz seri imalat yapamasak da yarı seri imalat yaapn bir firmayız ve satış olan ürümüz üzerine gidiyoruz, o ürüne yönelik olarak da kutu harf tabelamızı belirli aralıklaral değiştirebiliyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.