İstanbul’un Yeni Gözdesi Ağva

İstanbul’un Yeni Gözdesi AĞVA

Ağva, İstanbul’ a 100 km uzaklıkta doğa ile bütünleşmiş bir tatil beldesidir. Yemyeşil ormanları, masmavi denizi ve Göksu nehri ile İstanbulluların güzel bir hafta sonu ve tatil geçirmesi için inanılmaz güzellikte bir mekandır.

Genellikle yoğun iş trafiği ve kalabalıktan bunalmış kişiler tarafından ziyarette bulunulan ağva, huzur dolu mekanları ile ziyaretçilerini memnun etmeyi başarmakta. Ailelerin güzel bir Pazar gezmesi, piknikler ve toplantılar için ziyarette bulundukları ağva, masmavi deniz ve yemyeşil ormanın ortasında bulunan 3 km uzunluğunda ki sahili ile dikkat çekmekte.

motel tahir a%C4%9Fva 595x446 Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Ağva, yaz aylarında da bir çok tatil severi konuk etmektedir. Rahat ve huzur dolu otelleri, inanılmaz balık lokantaları ve spor tesisleri ile hizmetlerini arttıran ağva, geçmişini de bu yıllara kadar korumayı başarmıştır. Tarihi Bizanslara kadar dayanan Ağva, bu tarihi kalıntılarını özenli bir şekilde koruma altına alıp bugünlerde ziyaretçilerine sunmaktadır.

Ağva’ ya gelemeyen ziyaretçiler içinse bir çok alternatif yöntemler vardır. Özellikle hafta sonları İstanbul’ dan düzenlenen bir çok yat turları Ağva’ya uğramaktadır. Turlarda yapılan bir çok aktivite ( piknik, dalış, yarış ) ye katılabilir güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

2 comments

  1. ağvaya bir kere gittim bidaha gitmek nasip olmadı. istanbulla alakası yok diyebilirim. kafa dinlemek için mükemmel bir yer imkanı olan gitsin. burda görnce çok şaşırdım hiç biyerde böyle bilgi bulamadım.

  2. ağva mükemmel bir yer havası temiz. nefes almak için, yaşadığını hissetmek için gitmeli herkes. gidenler için kimsenin pişman kalmayacağı bir tatil olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.