İlginç Wwe figürleri

Wwe veya orijinal adıyla World Wrestling Entertainment 1952 yılında kurulan güreş yarışmasıdır. Küçük bir TV yarışması için kurulan şirket bugün dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Wwe güreşçileri üç farklı ekipte boy gösterirler. Bunlar RAW, NXT ve Smackdown’dır. RAW Wwe’nin en büyük yarışmasıdır ve Wwe kadrosundaki en büyük güreşçiler bu yarışmaya katılır. RAW kadrosunda yer alan güreşçilerin Wwe figürleri  dünyada en çok satılan oyuncaklar arasında yer almakta.

wwe figürleri
wwe figürleri

SmackDown Amerika’da Cuma günleri banttan yayınlanır. Genellikle RAW’a göre daha gösteri ve eğlence içerikli güreşlerdir. SmackDown güreşlerinin de en az RAW güreşleri kadar çok hayranı mevcuttur ve Smacdown güreşçilerini içeren Wwe figürleri  dünyada en az RAW figürleri kadar yüksek satış rakamına ulaşmış durumda.

Amerika Güreşçileri İle Biliniyor

Bunun yanında Wwe’ye yeni güreşçiler kazandırmak ve genç isimleri daha yakından tanımak için yapılan WWE NXT gibi yarışmalara da rastlamak mümkün. Bu yarışmalara Amerika’nın tüm bölgelerinde yeni ve genç Wwe yarışmacıları katılarak resmi bir Wwe güreşçisi olmak için mücadele verirler. WWE NXT güreşçilerine ait Wwe figürleri  tüm dünyada Wwe güreşçisi olmayı hayal edenler tarafından satın alınır.

Wwe’nin son şampiyonu 27 Haziran 2013 tarihinde Cm Punk’u mağlup eden Dwayne “The Rock” Johnson oldu. Oldukça heyecanlı geçen bir maç sonunda The Rock Wwe dünya şampiyonu olmayı başardı. Bu büyük maç sonrası hem The Rock hem de Cm Punk Wwe figürleri  vitrinleri süsledi ve tüm dünyada satış rekorları kırdı.

6 Aralık 2012 günü yapılan finalde ise zorlu bir mücadelenin sonunda Big E Langston, Seth Rollins i yenerek Wwe Next’in yeni şampiyonu oldu ve son Wwe güreşçisi olmak için büyük bir şans yakaladı.Bu heyecanlı mücadele sonrası Big E Langston ve Seth Rollins Wwe figürleri  de tüm dünyada satışa sunuldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.