Host nedir

Hosting kelimesi insanların sıklıkla karşılaştığı bir kavram haline gelmiştir. İnternetin hayatımız ile bu derece iç içe olması bunların sebeplerinden birisidir. Çünkü host hizmeti internet sitesi sahiplerinin kullandığı bir yapıdır.

Site sahiplerinin sitelerini barındırmak amacı ile host hizmeti almaları gerekiyor. Günün her saati ulaşılabilir olması için hosting gerekmektedir. Bir bakıma sizin sitenizin deposu olarak görebilirsiniz. Bu hizmetin kalitesi de dolaylı yollardan sitenizin kalitesini etkilemektedir. Buna göre firmalar bir çok avantaj ile müşterilerini kazanmaya çalışır.

host
host

Hosting hizmeti alırken de dikkat etmeniz gereken koşullar bulunuyor. Bunların başında ise sitenizin açılış hızını etkileyecek olan hızdır. Bunun olabildiği kadar hızlı olması ziyaretçilerinizi o derece mutlu edecektir. Diğer dikkat edilecek kaidelerden birisi de kullanılabilir alan boyutudur. Bunun büyüklüğünün de sitenizin kapasitesine oranlı olmalıdır.

İyi bir hosting firması bulmak istiyorsanız Türkiye’nin en büyük hosting rehberi sitesi olan adresini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Sitenin içeriğinde firmalar hakkında ayrıntılı bilgi bulunmaktadır. Aynı zamanda fiyatları ve kampanyaları da site üzerinden takip edebilirsiniz.

3 comments

  1. Host gerçekten bir sitenin vazgeçilmezidir. Eğer kalitesiz olursa gerçekten başımıza büyük dertler açabiliyor. Teşekkürler önerinizi için.

  2. Hostbul’u önceden kullanıyordum zaten. Gerçekten kaliteli host bulmamda yardımcı oluyor.. Teşekkürler.

  3. Ucuz ve kaliteli paketler bile mevcut. Yeni site açanlar için başlangıç paketleri vs.. teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.